Kąpiel na własną odpowiedzialność

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kąpiel na własną odpowiedzialność

Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych w Opolu informuje o zakazie kąpieli na urządzeniach melioracji wodnych będących w ich zarządzie.

Zakaz dotyczy urządzania dzikich kąpielisk na ciekach, obiektach piętrzących i zbiornikach wodnych będących w zarządzie WZMiUW w Opolu.  Wiele osób mimo zakazu i apelów o rozwagę, nic sobie z tego nie robi.

Pamiętaj, żeby nie korzystać z miejsc, które mogą okazać się niebezpieczne. Przestrzegamy też przed skokami do wody i spożywaniem alkoholu, gdyż nadal są najczęstszymi przyczynami tragedii. Urządzanie nielegalnych kąpielisk i pływanie w wodach odbywa się na własną odpowiedzialność osób kąpiących się.

Zanim wskoczysz do wody pamiętaj o kilku podstawowych zasadach, które zapewnią Ci nie tylko wesołą zabawę, ale przede wszystkim zagwarantują bezpieczną i zdrową kąpiel. Pływaj tylko w miejscach strzeżonych, o czym informują tablice i znaki. Pozwalaj dzieciom kąpać się wyłącznie w miejscach oznaczonych, strzeżonych i pod okiem ratownika. Zachowaj rozsądek - kąp się z głową!

Otwórz