Druga odsłona Festynu Pogranicza 2013 - AeroPiknik już za nami

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Druga odsłona Festynu Pogranicza 2013 - AeroPiknik już za nami

3 sierpnia odbył się nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie - AeroPiknik. Była to druga odsłona tegorocznego święta Paczkowa, czyli FESTYNU POGRANICZA, który po raz pierwszy został podzielony na trzy odrębne imprezy.

Pierwszą z nich był PIKNIK RYCERSKI, który został zrealizowany na paczkowskich plantach miejskich przy Bramie Nyskiej. Druga impreza to właśnie AeroPiknik, gdzie główne atrakcje przygotował Mościcki Klub Balonowy, prezentujący się w godzinach od 11:15 do 21:00.

Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Paczkowie zaoferowali atrakcje na wodzie, w powietrzu i na muzycznej scenie. Największym zainteresowaniem cieszył się  trenażer dla pilotów RotoLot oraz symulator lotu balonem.

Publiczność  mogła podziwiać: szybowiec Foka 4, makiety samolotów, nietypowe latawce. Uczestnicy imprezy zobaczyli też napełnianie powłoki balonu. Na scenie wystąpiły szantowe zespoły  "Za Horyzontem" oraz Johny Roger. O godz. 22:00 na niebie nad Zalewem Paczkowskim rozbłysły sztuczne ognie.  Imprezami towarzyszącymi były m.in. zawody wędkarskie, konkurs na latawiec o dowolnej konstrukcji, turniej siatkówki plażowej.

Całą relację na żywo z imprezy nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie, można było usłyszeć w Radiu Opole, które na bieżąco przekazywało informacje.

fot. OKiR Paczków, UM Paczków

Otwórz