Ostrzeżenie - możliwe burze z gradem

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ostrzeżenie - możliwe burze z gradem

Najnowszy komunikat synoptyków z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW ostrzega, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na terenie województwa opolskiego znów możliwe są burze.

W niedzielę 4 sierpnia na terenie Opolszczyzny możliwe są burze z dość dużymi opadami deszczu. Przewidywana wysokość opadów osiągnie wartość ok. 10-20mm, miejscami 40-60mm, lokalnie może pojawić się też grad. Burzom towarzyszyć będzie wiatr, który w porywach osiągać będzie prędkość od 80-90 km/h. Meteorolodzy oceniają, że jest to drugi stopień zagrożenia. Komunikat straci ważność jutro - 5 sierpnia o godz. 10:00.

Tymczasem z Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Opolu napływają informacje o możliwych wezbraniach z przekroczeniem stanów alarmowych na opolskich rzekach. Prognozowane opady burzowe mogą spowodować lokalnie wzrosty stanów wody, szczególnie w rzekach górskich i podgórskich. W obszarach występowania intensywnego deszczu przybory wód w rzekach mogą być gwałtowne.

Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad ich brzegami. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych. 

Otwórz