Uwaga! Znów nadchodzą upały!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Znów nadchodzą upały!

Uwaga! Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o upałach (III stopień zagrożenia) od godz.12:00 dnia 02.08.2013r. do godz. 20:00 dnia 08.08.2013r.

Temperatura od poniedziałku do piątku może maksymalnie osiągnąć od 30°C do 33°C, temperatura minimalna od 17°C do 20°C. Od wtorku do czwartku temperatura maksymalna osiągnie prawdopodobnie od 33°C do 36°C, temperatura minimalna może wynieść od 19°C do 22°C.

W trakcie gorących, letnich dni nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie, należy zatem dbać o siebie gdy żar leje się z nieba. Upały są szczególnie groźne dla osób starszych oraz małych dzieci, dlatego odpowiednio  zadbajmy o swoje bezpieczeństwo. Warto sięgnąć po wodę mineralną, gdyż wraz z potem sporo jej tracimy, przede wszystkim unikać słońca i kiedy jest to możliwe chronić się w cieniu. Najlepiej wychodzić z domu w godzinach porannych lub wieczornych. Takie warunki atmosferyczne niosą ze sobą ryzyko udaru słonecznego, uszkodzenia asfaltowych nawierzchni dróg oraz znaczący wzrost zagrożenia pożarowego.

Otwórz