Zbliża się termin odbioru selektywnie zebranych odpadów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zbliża się termin odbioru selektywnie zebranych odpadów

Ważna informacja dla wszystkich, którzy zdeklarowali się zbierać selektywnie odpady komunalne. W miesiącu sierpniu odbiór selektywnie zebranych odpadów komunalnych z pojemników o pojemności 110l, 120l oraz 240l odbędzie się w dniach 6 oraz 20 sierpnia br.

UWAGA! Zanim wrzucisz odpady do pojemnika - przygotuj surowce tak, by można było je jak najlepiej ponownie wykorzystać!
  • KARTON - spłaszczyć, usunąć elementy plastikowe lub metalowe
  • PUSZKI - przepłukać, osuszyć i zgnieść
  • KARTONY PO NAPOJACH LUB MLEKU - karton spłaszczyć, nie jest konieczne zdejmowanie nakrętek
  • SZKLANE BUTELKI I SŁOIKI - zdjąć zakrętki, przepłukać, osuszyć, nie tłuc, nie ma potrzeby ściągać papierowych etykiet
  • MIĘKKIE OPAKOWANIA PLASTIKOWE - usunąć resztki jedzenia, przepłukać, osuszyć, jeśli jest to możliwe zgnieść w celu pomniejszenia objętości
  • BUTELKI PLASTIKOWE PET - przepłukać, osuszyć, po zgnieceniu zakręcić
  • BUTELKI PLASTIKOWE PO KOSMETYKACH I CHEMII GOSPODARCZEJ - zużyć zawartość do końca przez rozcieńczenie wodą, osuszyć, jeśli jest to możliwe zgnieść, po zgnieceniu zakręcić

Więcej informacji o tym jak zbierać odpady selektywnie TUTAJ

Warto pamiętać, że w Paczkowie działa już Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli nieodzowny element rozpoczętej 1 lipca 2013 roku "rewolucji śmieciowej" - nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce w którym mieszkańcy gminy Paczków mogą zostawić wytwarzane przez siebie, selektywnie zebrane odpady komunalne. PSZOK mieści się przy ul. Mickiewicza 3, na terenie Zakładu Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie, a dostępny będzie w każdy wtorek, czwartek i sobotę w godzinach od 12:00 do 16:00.

 

Otwórz