Odlotowy Aeropiknik już 3 sierpnia w Kozielnie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Odlotowy Aeropiknik już 3 sierpnia w Kozielnie

Ośrodek Kultury i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Paczkowie zapraszają na odlotowy AeroPiknik w dniu 3 sierpnia 2013r. (sobota), otwarcie rozpocznie się od godz. 11:00 nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Główne atrakcje przygotował Mościcki Klub Balonowy, który prezentować się będzie w godzinach od 11:15 do 21:00.

AeroPiknik to impreza, która oferuje sporo atrakcji na wodzie, w powietrzu i na muzycznej scenie. W ramach pokazów hangarowych uczestnicy imprezy zapoznają się z trenażerem dla pilotów RotoLot oraz pracą stacji meteorologicznej. Będą mogli skorzystać też z symulatora lotu balonem, obejrzeć zmagania o balonowy Puchar Benetta oraz zrobić zakupy w prawdziwym sklepiku lotniczym. Następnie, w toku zewnętrznych prezentacji, goście mogą podziwiać: szybowiec Foka 4, makiety samolotów, nietypowe latawce, a także parolotniowy trening pokazowy i konkurs rakiet wodnych. Uczestnicy imprezy zobaczą też napełnianie powłoki balonu oraz  loty na uwięzi.

Nie zabraknie też atrakcji muzycznych - na scenie wystąpią znane szantowe zespoły  "Za Horyzontem" oraz Johny Roger o godz. 18:00. Wcześniej - o godz. 17:00 - zaplanowano pokazy motorowodne. O godz. 22:00 na niebie nad Zalewem Paczkowskim rozbłysną sztuczne ognie. Warto też zainteresować się imprezami towarzyszącymi - np. zawodami wędkarskimi, konkursem na latawiec o dowolnej konstrukcji, rodzinnym biegiem sztafetowym brzegami Zalewu oraz turniejem siatkówki plażowej. 

Zapisy na Turniej Siatkówki Plażowej oraz wszelkie informacje o tych zawodach udzielane są są przez partnera imprezy Gminne Centrum Sportu i Rekreacji pod numerem tel.  77 4351361; e-mail  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ;  www.gcsirpaczkow.vot.pl  - istnieje możliwość zgłoszenia w dniu zawodów. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Paczków oraz gości do wzięcia udziału w tej ciekawej weekendowej propozycji, do zobaczenia 3 sierpnia 2013r. w Kozielnie!

W ramach realizowanego przez Radio Opole programu "Muzyczny Patrol" codziennie od 29 lipca do 4 sierpnia br. na falach Radia Opole (92,6 MHz) możemy usłyszeć o życiu kulturalnym Gminy Paczków, w tym  m.in. zapowiedź o AeroPikniku. W weekend czeka nas relacja na żywo z imprezy nad Zalewem Paczkowskim w Kozielnie. Codziennie w Radiu Opole polecamy posłuchać co w paczkowskiej kulturze słychać.

Otwórz