Możliwe burze, deszcze i grad, rzeki mogą wezbrać

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Możliwe burze, deszcze i grad, rzeki mogą wezbrać

Najnowszy komunikat synoptyków z wrocławskiego Biura Prognoz IMGW ostrzega, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na terenie województwa opolskiego znów możliwe są burze.

W piątek 5 lipiec na terenie Opolszczyzny możliwe są burze z dość dużymi opadami deszczu. Przewidywana wysokość opadów osiągnie wartość ok. 20-35 mm, lokalnie może pojawić się też grad. Burzom towarzyszyć będzie wiatr, który w porywach osiągać będzie prędkość 70 km/h. Meteorolodzy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu. Komunikat straci ważność dziś o godz. 23:00.

Tymczasem z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nysie napływają informacje o możliwych przekroczeniach stanu ostrzegawczego na opolskich rzekach. Prognozowane opady burzowe mogą spowodować lokalnie wzrosty stanów wody, szczególnie w rzekach górskich i podgórskich. W obszarach występowania intensywnego deszczu przybory wód w rzekach mogą być gwałtowne.

Przypominamy, że przekroczenie stanu ostrzegawczego rzek może stwarzać niebezpieczeństwo dla osób przebywających nad ich brzegami. Zagrożenie to powodować będzie również utrudnienia w prowadzeniu prac w ich korytach. Możliwe są także lokalne podtopienia terenów bezodpływowych i obniżonych.  

Otwórz