Burmistrz nagrodził najlepszych paczkowskich uczniów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Burmistrz nagrodził najlepszych paczkowskich uczniów

Koniec roku szkolnego za pasem, dlatego najwyższa pora na podsumowanie tegorocznych osiągnięć uczniów. Tradycyjnie, jak co roku, swoistego bilansu dokonał również Burmistrz Gminy Paczków, nagradzając najlepszych podopiecznych paczkowskich placówek.

Piątek 21 czerwca upłynął Burmistrzowi Bogdanowi Wyczałkowskiemu pod znakiem spotkań z uczniami paczkowskich szkół, którzy w roku szkolnym 2012/2013 uzyskali tytuły finalistów lub laureatów konkursów przedmiotowych na poziomie szkolnym, gminnym i wojewódzkim. W tym roku na nagrody dla nich przeznaczono z gminnego budżetu prawie ponad 3300 zł.

Z samego rana w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie pojawili się uczniowie szkół podstawowych, którzy mają na swoich kontach spore sukcesy edukacyjne. Burmistrz Wyczałkowski, w towarzystwie Naczelnik Wydziału Oświaty Katarzyny Rolki, wręczył dzieciom nagrody za ich szkolne osiągnięcia i życzył im kolejnych sukcesów. Wyjątkowo nieśmiali w tym roku podopieczni podstawówek nie potrafili dokładnie odpowiedzieć na tradycyjne pytania gospodarza naszego miasta, który pytał ich między innymi o to, kim chcieliby zostać w przyszłości. Dzieci niezbyt chętnie precyzowały swoje zawodowe plany, ale jedna z dziewczynek zdradziła, że planuje zostać nauczycielką, a pewien chłopiec przyznał, że jego celem jest... objęcie funkcji burmistrza Paczkowa! Wśród uczniów szkół podstawowych nie zabrakło wszechstronnie utalentowanych dzieci, które odnosiły sukcesy w kilku konkursach przedmiotowych jednocześnie - na podium trzech rywalizacji stanął Błażej Raducki (PSP nr 2 Paczków), a sukcesy w dwóch konkursach gminnych i awanse do etapów wojewódzkich odnotowała Natalia Wicher (PSP nr 2 Paczków) oraz Szymon Dziasek (PSP nr 3 Paczków).

Przed południem w ratuszu pojawili się także najlepsi uczniowie szkół gimnazjalnych. Kończący się właśnie rok szkolny obfitował w wielu finalistów i laureatów konkursów przedmiotowych, dlatego Burmistrz miał przy rozdawaniu nagród sporo pracy. W tym roku prym wiedli uczniowie Gimnazjum Publicznego, ale nie zabrakło też dwóch reprezentantów Niepublicznego Gimnazjum Stowarzyszeniowego. W sumie paczkowskie gimnazja doczekały się kilkunastu utalentowanych i bardzo wszechstronnych podopiecznych, z których kilkoro brylowało w wielu konkursach na raz, dlatego było kogo nagradzać. Najwięcej nagród zgarnęła Ewa Szczurek (GP Paczków), która znalazła się na podium aż 7 konkursów gminnych, a w trzech z nich wywalczyła awans do etapu wojewódzkiego. Bardzo dobrze wypadli też inni uczniowie Gimnazjum Publicznego - Aleksandra Bednarz (4 razy podium w gminie i 1 awans do etapu wojewódzkiego) oraz Jarosław Skowron (3 razy podium w gminie i 2 awanse do etapów wojewódzkich) i Magdalena Paruzel (3 razy podium w gminie i tytuł laureatki Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego). Burmistrz wręczył wszystkim cenne nagrody książkowe oraz sprzęt sportowy i multimedialny, życząc wszystkim młodym paczkowianom powodzenia na dalszej edukacyjnej drodze. 

Dołączamy się do gratulacji i życzeń Burmistrza Gminy Paczków, a wszystkim uczniom życzymy pomyślnej końcówki roku szkolnego, a potem niezapomnianych wakacji.

Otwórz