Po upałach czas na burze z gradem?

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Po upałach czas na burze z gradem?

Ostatnie kilka upalnych dni może zaowocować silnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Dzisiejszy poranny komunikat Wrocławskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że w ciągu najbliższych kilku godzin na terenie województwa opolskiego możliwe są silne burze z gradem.

Popołudniu w środę 19 czerwca na terenie całej Opolszczyzny w godzinach od 13.00 do 22.30 przewidywane są burze, podczas których opady deszczu osiągną wysokość ok. 10-20 mm. Lokalnie deszcz może padać jeszcze intensywniej - nawet od 30 mm. Spodziewane są także miejscowe gradobicia. Jak zwykle burzom towarzyszyć będzie porywisty wiatr, którego prędkość może sięgać do 70 km/h.

Prognozy oceniają stopień zagrożenia na pierwszym, najniższym stopniu, a prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk szacuje się na 80%.

Skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Otwórz