Możliwe burze, deszcze i gradobicia

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Możliwe burze, deszcze i gradobicia

Po kilku godzinach intensywnych opadów i burz mamy kolejne komunikaty o możliwych wyładowaniach atmosferycznych. Meteorolodzy z Wrocławskiego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzegają, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin na terenie całej Opolszczyzny mogą wystąpić silne burze i gradobicia.

W poniedziałek 10 czerwca od godz. 11:00 do godz. 23:00 przewiduje się możliwość wystąpienia silnych burz z opadami deszczu, a nawet gradu. Przewidywana wysokość opadów jest szacowana na ok. 15-25 mm, lokalne może sięgnąć 40 mm. 

Spodziewanym wyładowaniom atmosferycznym towarzyszyć będzie tradycyjnie porywisty wiatr - jego prędkość osiągnie sięgać będzie od 65 do 75 km/h. Fachowcy oceniają stopień zagrożenia na 1. poziomie (w 3-stopniowej skali). Na terenie sąsiedniego województwa dolnośląskiego zapowiadane są intensywne opady deszczu (ostrzeżenie 2. stopnia). 

Przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być szkody w drzewostanie, utrudnienia w komunikacji, uszkodzenia budynków i dróg oraz straty w uprawach rolnych. Prawdopodobne są także zakłócenia pracy urządzeń elektrycznych. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności, bo tego typu zjawiska pogodowe niosą ze sobą zagrożenie życia powodowane uderzeniami piorunów oraz zagrożenie pożarowe.  

Otwórz