Deszczu ciąg dalszy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Deszczu ciąg dalszy

Dziś od godz. 12:00 aż do jutra rana na terenie województwa opolskiego spodziewane są intensywne opady deszczu - komunikaty z takim przesłaniem napływają z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu.

Od kilku już dni pogoda wybitnie nie rozpieszcza naszego regionu. Całkowicie zachmurzone niebo, niskie temperatury, intensywne długotrwałe deszcz, a nawet przelotne burze - tak pokrótce scharakteryzować można opolską aurę w ostatnim czasie. Niestety, wszystko wskazuje na to, że na razie nie możemy liczyć na poprawę.  

We wtorek 4 czerwca od godz. 12:00 na Opolszczyźnie możliwe jest występowanie opadów deszczu, których natężenie okresami będzie umiarkowane, a nawet silne. Prognozowana suma opadów wyniesie od 25 do 40 mm, a lokalnie sięgać będzie poziomu 50 mm. Synoptycy przewidują, że deszcz powinien nieco odpuścić już jutro, czyli w środę 5 czerwca ok. godz. 8:00, jednak oceniają stopień zagrożenia zapowiadanych opadów na drugim poziomie (w trzystopniowej skali). Prawdopodobieństwo wystąpienia zapowiadanych zjawisk szacuje się na 80%.

Takie warunki atmosferyczne mogą grozić podtopieniami, uszkodzeniami budynków, zalaniami i ryzykiem wystąpienia trudności komunikacyjnych. Apelujemy do mieszkańców Gminy Paczków o zachowanie ostrożności i stosowne przygotowanie się na nadciągające deszcze.  

Otwórz