Tylu Mercedesów na raz Paczków nie widział już dawno!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Tylu Mercedesów na raz Paczków nie widział już dawno!

Dziś koło południa na ulicach ścisłego centrum Paczkowa pojawiło się dziesięć pięknych, oflagowanych krążowników szos słynnej niemieckiej marki Mercedes-Benz... Co je do nas sprowadziło?

Znawcy motoryzacji z pewnością zorientowali się, że wszystkie majestatycznie krążące po paczkowskim rynku egzemplarze, przyozdobione specjalnymi flagami, były przedstawicielami mercedesowskiej serii W126, czyli rodziny luksusowych samochodów klasy S. Te produkowane w latach 1979-1992 modele są prawdziwymi klasykami, a wśród wielbicieli marki spod znaku trójramiennej gwiazdy uchodzą wręcz za kultowe. Dumni właściciele tych rzadkich i wyjątkowo cennych aut Mercedesa zrzeszają się w różnego rodzaju stowarzyszeniach czy internetowych grupach dyskusyjnych.

Jedna z takich wspólnot - Mercedes Club Polska - zorganizowała w Nysie zlot swoich reprezentacyjnych samochodów. Impreza ruszyła w czwartek 30 maja i przyciągnęła na nasze tereny kilkunastu posiadaczy S-klasy z całej Polski, m.in. z Rybnika, Krakowa, Warszawy, Torunia, a nawet Szczytna czy Gdańska. Uczestnicy zlotu, dowiedziawszy się o turystycznej atrakcyjności Paczkowa, postanowili, w towarzystwie przewodniczki PTTK, zwiedzić również nasze miasto.

Widok stada potężnych, mieniących się w słońcu, oznakowanych specjalnymi okolicznościowymi flagami, luksusowych Mercedesów, był dość niezwykły i robił naprawdę spore wrażenie. Kawalkadę prowadził szczególnie luksusowo wyposażony, napędzany potężnym silnikiem o pojemności 5,6 litra i mocy 300 KM, Mercedes-Benz 560SEL z 1988 roku, którego właściciel przyjechał na nyski zlot... aż z Białegostoku! Imponujące samochody budziły zainteresowanie przechodniów, a gdy na kilka chwil zaparkowały w rynku, ich właściciele odpowiadali na pytania paczkowian.

Zlot Mercedesów serii W126 potrwa do niedzieli 2 czerwca. Jutro na parkingu w nyskim rynku uczestnicy imprezy planują prezentację wszystkich swoich samochodów i głosowanie mieszkańców Nysy na najpiękniejszy egzemplarz. Następnego dnia pasjonaci tej słynnej niemieckiej marki samochodowej rozjadą się do domów, ale miejmy nadzieję, że jeszcze kiedyś zechcą zawitać w nasze strony.

Otwórz