W czwartek na paczkowskim Rynku poleje się krew

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W czwartek na paczkowskim Rynku poleje się krew

Na szczęście w bardzo szczytnym celu. Już jutro Stowarzyszenie KREWmaNIACY Kamienica organizuje kolejną akcję poboru krwi. Tym razem zbiórka odbędzie się w ramach zadania publicznego "Oddajmy krew - ratujmy życie" finansowanego z budżetu Gminy Paczków.

W czwartek 23 maja w godzinach od 10.00 do 13.00 na parkingu w paczkowskim Rynku przy wieży ratuszowej członkowie Stowarzyszenia KREWmaNIACY znów umożliwią mieszkańcom Paczkowa oddanie krwi i uratowanie życia komuś potrzebującemu tego niezwykle cennego naturalnego leku.

Majowa zbiórka będzie połączona z losowaniem nagrody, którą przygotowało Stowarzyszenie KREWmaNIACY. Wśród wszystkich osób, które oddadzą krew zostanie rozlosowany radioodtwarzacz marki Philips. Regulamin zabawy można znaleźć tutaj.

Przypominamy, że dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.

UWAGA! Pamiętajmy, że codziennie w województwie opolskim na krew czeka ok. 50 ludzi. Potrzebnych jest zatem 100 osób, które oddadzą krew. Liczy się każda kropla krwi! Zachęcamy do udziału w akcji poboru krwi - nie bądźmy obojętni.

Otwórz