W Rynku nie zastawiajmy miejsca parkingowego dla autobusów!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W Rynku nie zastawiajmy miejsca parkingowego dla autobusów!

W Paczkowie pełną parą ruszył już sezon turystyczny. Pogoda dopisuje, dlatego do naszego miasta przyjeżdża coraz więcej autokarów wycieczkowych. W związku z tym mamy specjalny apel do kierowców samochodów osobowych, którzy parkują w centrum "Polskiego Carcassonne".

Na terenie Paczkowa trwa właśnie aktualizacja oznakowania poziomego paczkowskiej Strefy Płatnego Parkowania, którą obecnie administruje Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych. W wyniku tych zmian na parkingu pod wieżą ratuszową (przy skrzyżowaniu z ulicą Sikorskiego, naprzeciw sklepu z częściami motoryzacyjnymi) ponownie przygotowane zostało specjalne miejsce parkingowe dla autobusów turystycznych. Obszar ten został oznakowany wyraźnym napisem BUS na powierzchni parkingu.

Niestety, wciąż zdarza się, że kierowcy samochodów osobowych nie stosują się do tego oznakowania i zastawiają wspomniane miejsce swoimi autami, blokując tym samym możliwość zaparkowania tam autobusu. Apelujemy do wszystkich paczkowian i odwiedzających Paczków gości, by nie parkowali w tym miejscu swoich samochodów osobowych!

Przypomnijmy, że miejsce parkingowe w tej lokalizacji zarezerwowane było dla autobusów już przed kilkoma laty, dlatego wciąż funkcjonuje w świadomości wielu przewodników czy animatorów turystyki. Często zdarza się, że autokary z wycieczkami wjeżdżają do centrum Paczkowa i z powodu braku wolnego miejsca po prostu odjeżdżają. Warto zatem pamiętać, by wspomniany punkt parkingowy dla autobusów nie był zastawiany przez "osobówki".

Dodajmy, że autobusy turystyczne mogą również parkować na terenie przystanku PKS przy ul. Staszica. Władze miasta przygotowują właśnie system oznakowania pionowego, który będzie prowadził kierowców autobusów do tego placu. Wkrótce znaki zostaną zamontowane na ulicach ścisłego centrum Paczkowa. 

Otwórz