Ogólnopolski sukces młodej wokalistki z Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ogólnopolski sukces młodej wokalistki z Paczkowa

Alicja Czajkowska, niezwykle obiecująca wokalistka z Paczkowa, została wyróżniona podczas tegorocznego koncertu galowego VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Majki Jeżowskiej "Rytm i Melodia", który pod kwietnia odbył się w Radomiu. Młodą paczkowiankę wysoko oceniło jury, w składzie którego zasiadali m.in. Szymon Wydra z zespołu Carpe Diem oraz główna ambasadorka festiwalu, Majka Jeżowska.

W tej prestiżowej wokalnej rywalizacji wzięło udział 176 solistów z całej Polski. Pochodząca z Paczkowa Alicja Czajkowska występowała w kategorii 8-10 lat, do której zgłosiło się aż 54 uczestników.

Podczas głównego konkursu, który odbył się w czwartek 25 kwietnia w sali Młodzieżowego Domu Kultury w Radomiu, wyłoniono laureatów tegorocznej edycji festiwalu. Komisja konkursowa obradowała do późnych godzin, bo w tym roku poziom wykonawców był bardzo wysoki i trudno było wskazać zwycięzców.

W zorganizowanym następnego dnia finale popisy wokalne zaprezentowało 81 uczestników. Jury wybrało zwycięzców czterech kategorii wiekowych. Wybór był trudny, dlatego przyznano sporo wyróżnień i kilka równorzędnych miejsc.

Alicja, dzięki wykonaniu piosenki "Laleczka z saskiej porcelany", wróciła do Paczkowa z niezwykle cennym wyróżnieniem. To niepierwszy debiut Ali na tego typu konkursach wokalnych - pod koniec 2010 roku młoda wokalistka została wyróżniona podczas XII Festiwalu Pieśni Polski Niepodległej w Nysie. Teraz jej śpiew podbił serca zacnego jury w Radomiu. 

Utalentowanej paczkowiance serdecznie gratulujemy ogólnopolskiego sukcesu i życzymy kolejnych, równie udanych występów na scenie!

Poniżej prezentujemy nagrodzony występ Alicji Czajkowskiej: 

Otwórz