UWAGA! Od czwartku most w Kamienicy zamknięty - PKS tylko na jednym przystanku!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności UWAGA! Od czwartku most w Kamienicy zamknięty - PKS tylko na jednym przystanku!

Przypominamy, że od czwartku 25 kwietnia most w Kamienicy - pierwszy od strony Paczkowa - będzie zamknięty dla ruchu samochodowego na 3 miesiące. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna remont tej przeprawy, a duży zakres tej modernizacji wyklucza możliwość choćby częściowego udostępnienia mostu dla kierowców. Znamy już także oficjalne stanowisko nyskiego PKS w związku z zaistniałą sytuacją.

Mowa o pierwszym od strony Paczkowa moście w Kamienicy nad rzeką Biała Woda. Ta 70-metrowa przeprawa wymaga gruntownego remontu, dlatego nie będzie możliwości zamiennego zamykania poszczególnych pasów ruchów. Most zostanie całkowicie rozebrany - modernizacja obejmie przebudowę przyczółków, wzmocnienie głównej płyty, regulację brzegów, remont chodników, wymianę krawężników, balustrad oraz nawierzchni asfaltowej na całej długości mostu.

Most zostanie zamknięty w czwartek 25 kwietnia około godz. 11:00 na okres około trzech miesięcy. W tym czasie ruch samochodowy na moście nie będzie możliwy - pojazdy będą musiały korzystać z objazdów.

Na swojej oficjalnej stronie internetowej nyski PKS poinformował, że na czas wspomnianego remontu  - czyli prawie do końca lipca 2013 roku - w miejscowości Kamienica obsługiwany będzie tylko jeden przystanek autobusowy - KAMIENICA 1, zlokalizowany na początku wsi, przy sklepie i zjeździe na obwodnicę Paczkowa. Pozostałe dwa przystanki - KAMIENICA BAR oraz KAMIENICA SKRZYŻOWANIE - nie będą obsługiwane. Oznacza to, że chcąc korzystać z połączeń autobusowych, mieszkańcy Kamienicy będą musieli dostać się do przystanku KAMIENICA 1. Szczegóły na temat dostępnych połączeń PKS można znaleźć tutaj.

Główny objazd kierujący do centrum Kamienicy prowadzić będzie przez obwodnicę Paczkowa, czyli drogę krajową nr 46 i dalej przez wjazd do wsi od strony Złotego Stoku (mapka nr 1). Istnieje też możliwość skorzystania z gruntowej drogi, która przebiega obok boiska sportowego i łączy plac przy Wiejskim Domu Kultury ze wspomnianą obwodnicą Paczkowa (mapka nr 2). To spory skrót, jednak jakość tego traktu pozostawia sporo do życzenia. Kierowcy będą mogli dojechać do Kamienicy przez Gościce (mapka nr 3), pamiętając, że droga gminna łącząca obie wsie jest bardzo wąska i należy tam zachować szczególną ostrożność.   

Zakaz ruchu na moście nie obejmie pieszych i rowerzystów - będą mogli oni korzystać z tymczasowego przejścia przez przeprawę lub istniejących w okolicy kładek. Jak zapowiada GDDKiA, pod koniec lipca 2013 roku wszystko powinno wrócić do normy. 

MAPKI OBJAZDÓW DO KAMIENICY:

1. trasa drogą krajową nr 46 i wjazd do Kamienicy zjazdem od strony Złotego Stoku - odległość z centrum Kamienicy do centrum Paczkowa: 10,3 km

2. trasa drogą krajową nr 46 i wjazd do Kamienicy gruntowym skrótem obok boiska sportowego - odległość z centrum Kamienicy do centrum Paczkowa: 6,5 km

3. trasa drogą wojewódzką nr 382, dalej przez wieś Gościce i wjazd do Kamienicy drogą gminną łączącą obie te wsie - odległość z centrum Kamienicy do centrum Paczkowa: 8,1 km

  

Otwórz