UWAGA! Most w Kamienicy idzie do remontu - będzie zamknięty!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności UWAGA! Most w Kamienicy idzie do remontu - będzie zamknięty!

Mieszkańców wsi Kamienica czeka istotna zmiana organizacji ruchu na terenie ich miejscowości. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że 25 kwietnia rozpoczyna remont mostu w ciągu drogi krajowej nr 46. Most zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego na 3 miesiące. 

Mowa o pierwszym od strony Paczkowa moście w Kamienicy nad rzeką Biała Woda. Ta 70-metrowa przeprawa wymaga gruntownego remontu, dlatego nie będzie możliwości zamiennego zamykania poszczególnych pasów ruchów. Most zostanie całkowicie rozebrany - modernizacja obejmie przebudowę przyczółków, wzmocnienie głównej płyty, regulację brzegów, remont chodników, wymianę krawężników, balustrad oraz nawierzchni asfaltowej na całej długości mostu.

- Z jednej strony to dobra wiadomość, że będą remontować ten most, bo on naprawdę mocno w ostatnich latach podupadł "na zdrowiu". Wystarczy spojrzeć - przyczółki popękane, asfalt wybrzuszony, barierki krzywe. Czasem ma się wrażenie, że on się cały chybocze. No ale jak go nam zamkną na całe trzy miesiące to to będzie duży problem. Do Paczkowa codziennie jeździ z Kamienicy mnóstwo ludzi. Będą musieli sporo nadrabiać. Mam nadzieję, że wykonawca upora się z tym remontem szybciej niż zapowiadają - mówi Adam Czadankiewicz, sołtys Kamienicy, który mieszka tuż przy wspomnianej przeprawie. 

Most zostanie zamknięty w czwartek 25 kwietnia na okres około trzech miesięcy. W tym czasie ruch samochodowy na moście nie będzie możliwy - pojazdy będą musiały korzystać z objazdów. Wkrótce powinniśmy poznać sposób, jak zaistniałą sytuację rozwiąże nyski PKS obsługujący połączenia autobusowe do Kamienicy.

Główny objazd kierujący do centrum Kamienicy prowadzić będzie przez obwodnicę Paczkowa, czyli drogę krajową nr 46 i dalej przez wjazd do wsi od strony Złotego Stoku (mapka nr 1). Istnieje też możliwość skorzystania z gruntowej drogi, która przebiega obok boiska sportowego i łączy plac przy Wiejskim Domu Kultury ze wspomnianą obwodnicą Paczkowa (mapka nr 2). To spory skrót, jednak jakość tego traktu pozostawia sporo do życzenia. Kierowcy będą mogli dojechać do Kamienicy przez Gościce (mapka nr 3), pamiętając, że droga gminna łącząca obie wsie jest bardzo wąska i należy tam zachować szczególną ostrożność.   

Zakaz ruchu na moście nie obejmie pieszych i rowerzystów - będą mogli oni korzystać z tymczasowego przejścia przez przeprawę lub istniejących w okolicy kładek. Jak zapowiada GDDKiA, pod koniec lipca 2013 roku wszystko powinno wrócić do normy. 

MAPKI OBJAZDÓW DO KAMIENICY:

1. trasa drogą krajową nr 46 i wjazd do Kamienicy zjazdem od strony Złotego Stoku - odległość z centrum Kamienicy do centrum Paczkowa: 10,3 km

 

2. trasa drogą krajową nr 46 i wjazd do Kamienicy gruntowym skrótem obok boiska sportowego - odległość z centrum Kamienicy do centrum Paczkowa: 6,5 km

3. trasa drogą wojewódzką nr 382, dalej przez wieś Gościce i wjazd do Kamienicy drogą gminną łączącą obie te wsie - odległość z centrum Kamienicy do centrum Paczkowa: 8,1 km

 

 

 

Otwórz