Dwa parkomaty zmieniły lokalizację

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dwa parkomaty zmieniły lokalizację

Dwa z sześciu zamontowanych na ulicach Paczkowa parkomatów zmieniły swoje lokalizacje. Teraz kierowcom parkującym swoje samochody przy ulicy Wojska Polskiego i Kołłątaja będzie łatwiej nabyć bilet parkingowy. 

1 marca 2013 roku zmienił się operator paczkowskiej Strefy Płatnego Parkowania. Dotychczasowy firma zdecydowała się rozwiązać umowę, dlatego konieczne było rozpisanie nowego przetargu na obsługę strefy. Jedynym oferentem, który odpowiedział na zaproponowane w specyfikacji warunki, okazał się być Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie. To właśnie gminna spółka opiekuje się SPP od początku marca tego roku. 

W myśl porozumienia rozwiązującego umowę z poprzednim administratorem strefy, na ulicach Paczkowa pozostało sześć z ośmiu zamontowanych do tej pory parkomatów. Zniknęły urządzenia z ulicy Wojska Polskiego oraz Kołłątaja, dlatego kierowcy parkujący swoje auta na tych ulicach musieli korzystać z dość znacznie oddalonych automatów biletowych przy ulicy Wrocławskiej lub w Rynku. 

By ułatwić im zakup biletu parkingowego, władze miasta postanowiły przenieść dwa parkomaty nieco bliżej wspomnianych ulic. Parkomat zamontowany przy wieży ratuszowej powędrował na róg Rynku i ulicy Kołłątaja, a urządzenie zainstalowane w połowie ulicy Wrocławskiej zostało przeniesione na róg ulicy Wrocławskiej i Wojska Polskiego. To rozwiązanie pozwoli wypełnić powstałe "luki", tworząc swego rodzaju "kompromis" w koniecznych do pokonania przez kierowców odległościach.

Przypomnijmy, że opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00 (w niedzielę i święta parkowanie jest bezpłatne). Wysokość stawek jednorazowych opłat za parkowanie pojazdów samochodowych wynosi odpowiednio:

  • 0,50 zł za 30 minut,
  • 2,00 zł za pierwszą godzinę,
  • 2,20 zł za drugą godzinę,
  • 2,40 zł za trzecią godzinę,
  • 2,00 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę.

Więcej informacji na temat paczkowskiej Strefy Płatnego Parkowania znaleźć można w INFORMATORZE MIEJSKIM.

Otwórz