Wkrótce prawa jazdy nie odbierzesz w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wkrótce prawa jazdy nie odbierzesz w Paczkowie

Starostwo Powiatowe w Nysie dokonało reorganizacji Wydziału Komunikacji i Transportu. W jej efekcie oddziały zamiejscowe - w tym m.in. w Paczkowie - zostały pozbawione uprawnień do wydawania praw jazdy.

W praktyce oznacza to, że wkrótce "świeżo upieczeni" kierowcy z Paczkowa będą mogli odebrać swoje prawo jazdy wyłącznie w siedzibie Starostwa Powiatowego w Nysie. W zamiejscowych oddziałach ds. komunikacji, które działają w Głuchołazach, Otmuchowie, Paczkowie i Korfantowie pozostaną jedynie stanowiska rejestracji pojazdów, które będą obsługiwane przez jednego pracownika w każdym oddziale.

Warto dodać, że mieszkańcy wspomnianych miast, w których działają zamiejscowe oddziały, mogą załatwiać sprawy związane z rejestracją pojazdów również w głównej siedzibie Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Nysie przy ul. Moniuszki 9-10. Wszystkie formalności z zakresu uprawnień do kierowania pojazdami mieszkańcy powiatu nyskiego będą jednak teraz załatwiać tylko pod wspomnianym nyskim adresem.

Z powodów organizacyjnych proces przekazywania do głównego Wydziału Komunikacji i Transportu w Nysie zadań związanych z wydawaniem praw jazdy odbywają się stopniowo. Do tej pory przyjęte zostały sprawy z oddziałów zamiejscowych z Głuchołaz i Otmuchowa, a wkrótce sfinalizowane zostaną procedury przeniesienia stosownych dokumentów z Paczkowa i Korfantowa. 

Otwórz