Ścieżka po murach nabiera kształtów - zobacz zdjęcia!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ścieżka po murach nabiera kształtów - zobacz zdjęcia!

Na murze obronnym obok Bramy Nyskiej trwa montaż jednego z najbardziej efektownych i wyczekiwanych elementów rewitalizacji Paczkowa - drewnianej zadaszonej galerii spacerowej z pomostami widokowymi i hurdycją, dzięki której odwiedzający nasze miasto turyści będą mogli poczuć się jak prawdziwi średniowieczni rycerze. Dziś prezentujemy zdjęcia z placu budowy. 

System pomostów i ścieżka spacerowa powstaje na murze przy Bramie Nyskiej, która zlokalizowana jest przy ulicy Wojska Polskiego i prowadzi z centrum miasta w kierunku Nysy. Dzięki rewitalizacji centrum Paczkowa ta część zabytkowych fortyfikacji nie tylko doczekała się gruntownego remontu konserwatorskiego, ale też budowy ciekawej atrakcji turystycznej. Na dokładnie oczyszczonym, miejscami uzupełnionym fragmencie muru, w ciągu którego znajdują się dwie potężne baszty łupinowe i pozostałości po trzeciej z nich, powstanie ścieżka widokowa w formie zadaszonej deskowej galerii.

Zaprojektowana trasa turystyczna po murach będzie mierzyć około 77 metrów. Większość prac prowadzona jest pod ścisłym nadzorem autorskim i konserwatorskim, dlatego galeria będzie wybudowana zgodnie ze stylowymi formami średniowiecznej architektury. Istnieje spora szansa, że ta inwestycja okaże się znakomitym produktem turystycznym. Zwiedzający miasto turyści na pewno chętnie przyjrzą się z bliska strukturom paczkowskich fortyfikacji i pospacerują po koronie murów obronnych, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwi wojownicy sprzed wieków. 

Główna trasa spacerowa prowadzić będzie na wysokości ponad 7 metrów, gdzie zamontowany został chodnik ścieżki o szerokości prawie 1,5 m. Od wewnętrznej strony galeria jest zabezpieczona drewnianą balustradą, a od zewnątrz obudowana ścianą z desek z 31 otworami okiennymi. Całość pokryta zostanie dwuspadowym daszkiem z gontu akacjowego. W ciągu trasy zaprojektowano hurdycję - rodzaj drewnianego, zadaszonego ganku na planie półkola. Więcej o inwestycji poczytać można tutaj.

Ścieżka nabiera już coraz konkretniejszych kształtów - zobaczcie sami:   
 

 

 

 

Otwórz