Policja apeluje - poznaj swoich dzielnicowych

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Policja apeluje - poznaj swoich dzielnicowych

Komenda Powiatowa Policji w Nysie, pod którą podlega również paczkowski komisariat, ruszyła z kampanią informacyjną "Bezpieczniej z Dzielnicowym", której podstawowym celem jest poprawa bezpieczeństwa, polepszenie kontaktów mieszkańców i samorządów z lokalnymi jednostkami policji. 

Na naszej oficjalnej stronie internetowej ukazał się dziś wykaz wszystkich dzielnicowych z Paczkowa wraz ze zdjęciami i danymi teleadresowymi. Zdaniem władz KPP, bardzo ważne jest, aby mieszkańcy powiatu nyskiego znali swoich dzielnicowych i wiedzieli jak się z nimi skontaktować.

- Właśnie po to przygotowaliśmy kampanię pod nazwą "Bezpieczniej z Dzielnicowym". Motywem przewodnim tej inicjatywy jest zacieśnienie współpracy i poprawienie komunikacji z dzielnicowymi. W tym celu zwróciliśmy się do samorządów, by na swoich stronach internetowych udostępniły sylwetki i dane teleadresowe tych policjantów - tłumaczy st. sierżant Katarzyna Janas, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Nysie.

To właśnie dzielnicowy jest policjantem pierwszego kontaktu. To on jako pierwszy ma bezpośrednią styczność z mieszkańcami, którzy mogą się do niego zwrócić nie tylko zgłaszając przestępstwo lub wykroczenie, ale także z prośbą o radę lub informacje prawne. Funkcjonariusz dzielnicowy najlepiej zna lokalne problemy bezpieczeństwa i porządku publicznego. Zajmuje się także problemami związanymi z przemocą w rodzinie, chuligaństwem. Służy wsparciem ofiarom przestępstw. Nie pozostawia swoich podopiecznych bez pomocy, często po zakończeniu sprawy interesuje się ich dalszym losem. Jest realizatorem programów profilaktycznych dla młodzieży dotkniętej przemocą. W szkołach prowadzi pogadanki i jest do dyspozycji pedagogów szkolnych, uczniów i ich rodzin. 

Dzielnicowi to policjanci, którzy mają najbardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami, dlatego warto zapoznać się z ich sylwetkami. Od dziś będą one na stałe dostępne na stronie www.paczkow.pl w dziale DLA MIESZKAŃCÓW - zakładka POLICJA - NASI DZIELNICOWI.

Otwórz