Uwaga! Możliwa gołoledź - będzie ślisko!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Możliwa gołoledź - będzie ślisko!

Zdaniem meteorologów w nocy z piątku 8 marca na sobotę 9 marca na terenie Opolszczyzny spodziewane są niewielkie opady marznącego deszczu, który może powodować gołoledź. Oznacza to, że drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie.

Komunikaty z takim przesłaniem napływają z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu. Synoptycy przewidują, że w województwie opolskim mogą wystąpić słabe opady marznącego oraz lodowego deszczu powodujące oblodzenie. Od północy regionu opady deszczu stopniowo przechodzić będą w śnieg. Jednocześnie nastąpi spadek temperatury od 1°C po południu do -2°C w nocy.

Ze względu na temperatury oscylujące wokół 0°C, opady mogą powodować niebezpieczną gołoledź, czyli osad w postaci gładkiej, równej, przezroczystej warstwy lodu, pokrywającej podłoże. To zjawisko jest wyjątkowo groźne dla wszystkich użytkowników dróg i chodników, dlatego apelujemy do mieszkańców Paczkowa i okolic - zwłaszcza kierowców samochodów - o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie obowiązuje od piątku 8 marca od godziny 16:00 do soboty 9 marca do godziny 10:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska gołoledzi i oblodzenia szacuje się na 80%. Zagrożenie ocenia się na pierwszym, najniższym poziomie.  

Otwórz