Strefa Płatnego Parkowania działa, ale ma nowego zarządcę

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Strefa Płatnego Parkowania działa, ale ma nowego zarządcę

W odpowiedzi na pojawiające się zapytania, informujemy, że paczkowska Strefa Płatnego Parkowania jest aktywna, co oznacza, że parkowanie w ścisłym centrum Paczkowa jest wciąż płatne. Od 1 marca 2013 roku zmienił się jedynie zarządca SPP - od dziś strefą administruje Zakład Usług Komunalnych i Mieszkaniowych w Paczkowie. 

Dotychczasowy zarządca SPP zdecydował się rozwiązać umowę, dlatego konieczne było rozpisanie nowego przetargu na obsługę strefy. Postępowanie przetargowe zakończyło się pod koniec zeszłego tygodnia, a jedynym oferentem okazał się być właśnie paczkowski ZUKiM i to ta spółka będzie od początku marca opiekować się SPP w centrum naszego miasta.

Biuro Strefy Płatnego Parkowania zostało już przeniesione z ulicy Rynek 12 do siedziby ZUKiM-u, czyli na ulicę Mickiewicza 3. To tam sprzedawane będą abonamenty, rozpatrywane będą wszelkie wnioski czy skargi, tam też będzie można uiścić nałożone opłaty dodatkowe. Biuro pracować będzie w dni robocze w godz. od 7:00 do 15:00.

Stawki i godziny opłat parkingowych i abonamentów pozostają bez zmian. Przypomnijmy, że opłaty pobierane są od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 17.00 oraz w soboty od godz. 8.00 do 14.00 (w niedzielę i święta parkowanie jest bezpłatne). Bilety parkingowe można nabyć w 6 zamontowanych na ulicach miasta parkomatach. Wysokość stawek jednorazowych opłat za parkowanie pojazdów samochodowych wynosi odpowiednio:

  •     0,50 zł za 30 minut
  •     2,00 zł za pierwszą godzinę
  •     2,20 zł za drugą godzinę
  •     2,40 zł za trzecią godzinę
  •     2,00 zł za każdą następną rozpoczętą godzinę

Więcej informacji na temat paczkowskiej Strefy Płatnego Parkowania znaleźć można w INFORMATORZE MIEJSKIM.

Otwórz