OKiR zachęca: nakręć film i zgłoś się do konkursu!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności OKiR zachęca: nakręć film i zgłoś się do konkursu!

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie ogłasza PACZKOFF, czyli konkurs filmowy dla młodzieży na krótki film amatorski, w ramach którego młodzi twórcy mogą zgłosić swoje autorskie filmy animowane, fabularne lub dokumentalne.

Rywalizacja skierowana jest do młodych kreatywnych ludzi od 13 roku życia, którzy interesują się produkcją filmową i lubią bawić się kamerą. Organizatorzy pozostawiają uczestnikom pełną swobodę rozumienia tematu konkursu i jego interpretacji - tematyka i forma zgłaszanych filmów może być zatem dowolna.

Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnienie sztuki kina wśród paczkowskiej młodzieży. Być może uda się też odkryć kilka nowych talentów niezależnej kinematografii i skutecznie pobudzić wśród młodych kreatywność. Podstawowym kryterium oceniania będzie pomysłowość i jakość nadesłanych prac.

Przesyłane filmy powinny być nagrane na płytę DVD w jednym z formatów: wmv, mpg, mpeg, avi. Dla umożliwienia wyświetlenia ich na ekranie kinowym, sugeruje się, aby zostały przygotowane w rozdzielczości co najmniej HD480p i ze ścieżką dźwiękową 5.1. Czas trwania filmu nie może przekroczyć 15 minut.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie prac wraz z formularzem zgłoszeniowym do wtorku 12 marca 2013 roku na adres: Ośrodek Kultury i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 27, 48-370 Paczków. Zachęcamy do udziału w tej ciekawie zapowiadającej się filmowej rywalizacji. 

Otwórz