Dotacje dla młodych i przesiębiorczych - do 40 tysięcy zł na własną firmę

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Dotacje dla młodych i przesiębiorczych - do 40 tysięcy zł na własną firmę

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie serdecznie zaprasza osoby w wieku do 25 lat chcące otworzyć własny biznes do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym projektu "Bądź przedsiębiorczy pracuj u siebie".

Uczestnikami projektu "Bądź przedsiębiorczy pracuj u siebie" mogą zostać wyłącznie osoby w wieku 15 -25 lat posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, które są nieaktywne zawodowo i pozostają bez zatrudnienia oraz które planują rozpocząć działalność gospodarczą na terenie województwa opolskiego i nie posiadały w ciągu ostatnich 12 miesięcy zarejestrowanej działalności gospodarczej. Warunkiem koniecznym jest też miejsce zamieszkania na terenie powiatów: brzeskiego, głubczyckiego, namysłowskiego, nyskiego lub prudnickiego.

W ramach projektu 48 osób (26 kobiet i 22 mężczyzn) uzyska wsparcie szkoleniowo-doradcze związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Udzielonych zostanie także 25 jednorazowych dotacji inwestycyjnych w wysokości do 40 tys. złotych każda. Przewidziane są też wsparcia pomostowe w kwocie 9 tys. na pokrycie bieżących kosztów działalności (miesięcznie 1500 zł przez okres pierwszych sześciu miesięcy prowadzenia firmy).

Spotkanie informacyjne odbędzie się we wtorek 19 lutego 2013 roku o godzinie 11.30 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie, ul. Słowiańska 19, „Klub Pracy”. Chęć uczestnictwa należy potwierdzić do poniedziałku 18 lutego 2013 r. - mailowo pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub telefonicznie pod numerem (77) 448 25 86.

Warto dodać, że rekrutacja do projektu trwa do 22 lutego 2013 r. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.badzprzedsiebiorczy.opole.pl.

Otwórz