Szereg feryjnych atrakcji w paczkowskich szkołach

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Szereg feryjnych atrakcji w paczkowskich szkołach

Już w poniedziałek 28 stycznia na terenie całej Opolszczyzny rozpoczynają się tegoroczne ferie zimowe. Ostatnie dzwonki przed tą dwutygodniową przerwą od nauki rozbrzemiją już dziś. Opolscy uczniowie odpoczną od szkolnych zajęć i będą mogli korzystać z uroków zimowej aury. Nie oznacza to jednak, że szkoły będą w tym czasie zamknięte. Przeciwnie - placówki oświatowe oferują swoim podopiecznym wiele atrakcji i wartościowych zajęć.

Wszystkie szkoły z terenu gminy Paczków przygotowały programy zajęć w ramach programu "Biała Zima". Pieniądze na organizację tych feryjnych atrakcji zostały zabezpieczone w budżecie Gminy Paczków w ramach środków na przeciwdziałanie alkoholizmowi i zwalczanie narkomanii. Dziać się będzie sporo, dlatego dzieci z Paczkowa i okolic nie powinny się nudzić.

Paczkowska "Dwójka" zaplanowała zajęcia feryjne od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9:00 do 12:00. Wśród zaplanowanych atrakcji znalazły się wyjazdy na basen do Bielawy (28 i 29 stycznia) oraz do kina w Kłodzku (30 stycznia). Również w budynku szkoły będzie się sporo "działo" - cykl gier i zabaw matematycznych, zajęcia taneczne, zabawy ruchowe i gry edukacyjne. Przewidziane są też "łamańce językowe", zajęcia przyrodnicze oraz impreza karnawałowa. Po zajęciach uczestnicy będą mogli skorzystać z ciepłego posiłku.

Wolny czas podczas ferii zagospodaruje małym paczkowianom także "Trójka", która oferuje cykl zajęć profilaktycznych "Zdrowo spędzam ferie". Spotkania będą odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:00. Wśród zaplanowanych zajęć nie zabraknie warsztatów artystycznych, zawodów sportowych, gier i zabaw edukacyjnych. Na każdego uczestnika zajęć feryjnych w PSP nr 3 będzie czekać ciepły posiłek.

Działania feryjne planuje też PSP Kamienica. Większość z nich prowadzona będzie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii komputerowych, dlatego z pewnością będą atrakcyjne. Zaplanowano też edukacyjne cykle "Ortografia i gramatyka dla smyka" oraz "Matematyka dla smyka", w trakcie których najmłodsi będą mieli okazję podszlifować swoje umiejętności w pisaniu i rachowaniu. Podczas ferii działać będzie również Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzeboszowicach. W programie przewidziano tam bal karnawałowy, zajęcia sportowo-świetlicowe oraz biwak szkolny. W obu wiejskich szkołach dzieci również będą mogły skorzystać z przygotowanego poczęstunku.

Atrakcje podczas ferii czekają na najmłodszych również w Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie. Wśród dofinansowanych przez budżet Gminy Paczków zajęć znajdą się m.in. wyjazd na narty do Lądka Zdroju oraz na lodowisko w Nysie. Władze GCSiR planują też liczne rozgrywki sportowe z nagrodami, np. turniej siatkówki i badmintona.

Otwórz