OKiR zaprasza na Ferie Zimowe 2013

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności OKiR zaprasza na Ferie Zimowe 2013

Już w najbliższy poniedziałek 28 stycznia na Opolszczyźnie rozpoczynają się ferie zimowe, warto zatem zapoznać się z możliwościami spędzenia tego wolnego czasu w Paczkowie. Prezentujemy program przygotowany dla dzieci i młodzieży przez Ośrodek Kultury i Rekreacji.

Paczkowski OKiR proponuje odpoczywającym od szkół uczniom bogatą ofertę, dlatego jest spora szansa, że w przygotowanym programie każdy znajdzie coś dla siebie. Nauka gry na instrumentach muzycznych, warsztaty wokalne i teatralne, turnieje gier komputerowych, dyskoteka i kinowe projekcje filmów - to tylko niektóre z zaplanowanych zajęć. Warte uwagi są także koncerty i spektakle teatralne dla dzieci, spotkanie z kinem offowym oraz program dla dzieci w wykonaniu znanych już w Paczkowie klaunów - Rupherta i Rico.

W pierwszym tygodniu ferii dzieci i młodzież będą mogli wziąć udział w bezpłatnych zajęciach gry na instrumentach dętych w ramach zawiązującej się w naszym mieście orkiestry. Zaplanowno też dwa sieciowe turnieje gier komputerowych "Counter Strike" oraz "Day Of Defeat". W czwartek 31 stycznia do Paczkowa kolejny już raz przyjedzie grupa Clown Circus Show, która tym razem zaprosi naszych najmłodszych do wspólnego tańca. W programie ich przedstawienia jak zwykle nie zabraknie dobrej zabawy, wielu gier i konkursów, baniek mydlanych, wybuchowych confetti i innych niespodzianek. Odbędzie się też pierwsza część warsztatów teatralnych.
Kończący pierwszy tydzień weekend upłynie pod znakiem trzech projekcji kolejnej części filmowej sagi "Zmierzch", czyli "Przed świtem - część 2", a w sobotę 2 lutego przewidziany jest kolejny turniej sieciowy, warsztaty wokalne (nauka emisji głosu, interpretacji piosenek, doboru repertuaru, elementów ruchu scenicznego) oraz filmowe spotkanie z kinem offowym (projekcje ciekawych filmów fabularnych, animowanych i dokumentalnych).

Drugi tydzień rozpocznie sieciowy turniej gry "Battlefield 1942" oraz kolejne lekcje gry na instrumentach dętych. W środę 6 lutego odbędzie się druga część warsztatów wokalnych, a dzień później odbędą się warsztaty teatralne, podczas których uczestnicy nauczą się się podstaw animacji lalkami oraz wezmą udział w próbie grupy teatralnej "Nefesz". Również w czwartek 7 lutego zaplanowano dyskotekę dla młodzieży.
Końcówka ferii zimowych przyniesie ze sobą przedstawienie dla dzieci "O trzech takich co za gwiazdą wędrowali" w wykonaniu Teatru Banasiów z Warszawy (piątek 8 lutego) oraz koncerty zespołów rockowych RETURNY 2013 (sobota 9 lutego). Przez cały weekend będzie też można obejrzeć w Kinie Kopernik film animowany "Renifer Rico ratuje brata" - od piątku do niedzieli przewidziane są trzy seanse tej skandynawskiej bajki.

Zgłoszenia wszystkich chętnych do udziału w imprezach organizatorzy przyjmują w siedzibie Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27), telefonicznie pod numerem telefonu (77) 431 62 32 lub drogą mailową pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Większość atrakcji dostępna jest bezpłatnie, ale niektóre z nich wymagają wykupienia biletów wstępu. Kilka elementów feryjnego programu OKiR sfinansują środki zabezpieczone w budżecie Gminy Paczków na przeciwdziałanie alkoholizmowi i zwalczanie narkomanii. 

Wszystkie szczegóły - daty, godziny i ewentualne ceny biletów - dostępne są w programie, który zamieszczamy poniżej.  

 

Otwórz