Konserwator Zabytków zachęca najmłodszych - narysuj swój ulubiony zabytek!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Konserwator Zabytków zachęca najmłodszych - narysuj swój ulubiony zabytek!

Niezwykle interesującą propozycję dla utalentowanych plastycznie dzieci i młodzieży ma Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków, który organizuje konkurs pt. "Mój ulubiony zabytek, pomnik historii".

Ta artystyczna rywalizacja skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 20 lat, a jej głównym celem jest uwrażliwienie młodych mieszkańców Opolszczyzny na zabytki w najbliższej okolicy, pogłębienie ich wiedzy na temat ochrony zabytków oraz informacji o Pomnikach Historii w naszym województwie, czyli od niedawna również o Paczkowie. 

Wspomnianym konkursem warto zainteresować najmłodszych paczkowian, bo w listopadzie 2012 roku weszło w życie rozporządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w sprawie wpisania centrum Paczkowa na elitarną listę Pomników Historii. Przypomnijmy, że status ten jest najwyższą przewidzianą polskim prawem formą ochrony najcenniejszych zabytków. Nasze miasto stało się jednym z 53 najcenniejszych zabytków w Polsce i trzecim takim obiektem w województwie opolskim. Teraz nadarza się okazja, by dzieci i młodzież z "Polskiego Carcassonne" przedstawiły na papierze zabytki naszego miasta ze swojej perspektywy.

Regulamin konkursu dopuszcza dowolną płaską technikę plastyczną zastosowaną na papierze w maksymalnym formacie A3. Jeden uczestnik może zgłosić dwie prace. Uczestnictwo w konkursie może być zgłoszone w imieniu szkoły, placówki lub indywidualnie. Na najlepszych czekają cenne nagrody rzeczowe i dyplomy.

Prace należy nadsyłać w terminie do 28 lutego 2013 r. na adres: Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Opolu, ul. Piastowska 14, 46-082 Opole.

Wszelkie dodatkowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków.

Otwórz