Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Paczkowie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zagra w Paczkowie

Przed nami kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która również w tym roku dobroczynnie zagra w Paczkowie. Już w niedzielę 13 stycznia - tradycyjnie w drugą niedzielę roku - wolontariusze w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie wyjdą na ulice, by zbierać pieniądze na zakup najnowocześniejszego sprzętu medycznego dla polskich szpitali.

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie już jej dwudziestym pierwszym charytatywnym "koncertem". WOŚP zagra znowu, by wprowadzić do polskich szpitali wiele nowych technologii dla leczenia i ratowania życia. Po raz pierwszy jednak fundacja skoncentruje się nie tylko na opiece medycznej nad dziećmi, ale także na zdrowiu seniorów. XXI finał będzie w znacznej części dedykowany ludziom w podeszłym wieku, chorym na choroby przewlekłe. Ma to mieć również wymiar symboliczny - chodzi o zwrócenie uwagi Polaków na wszystkie kwestie związane z jakością opieki medycznej, a także częstym zjawiskiem wykluczenia, jakie dotyka ludzi w podeszłym wieku.

Tradycyjnie paczkowskiej kweście Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyć będzie kilka ciekawych wydarzeń artystycznych. W paczkowskim Kinie "Kopernik" o godz. 16:00 odbędzie się finałowy koncert WOŚP, podczas którego zaprezentują się przede wszystkim młodzi artyści z Paczkowa. Nie zabraknie spektaklu Stowarzyszenia ALTERNA, pokazu tanecznego oraz sztuk walki, a także kilku koncertów - zespołu BiGrass, The Amnes i Echo. Tradycyjne "światełko do nieba" zostanie wysłane o godz. 20:00. Szczegółowy program zamieszczamy poniżej. 

Warto dodać, że wolontariusze Sztabu XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą zaopatrzeni w specjalne "orkiestrowe" identyfikatory oraz puszki, a każdy darczyńca otrzyma w zamian tradycyjne czerwone serduszko WOŚP. 

Przypomnijmy, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "zagrała" po raz pierwszy 3 stycznia 1993 roku. Debiutancki finał był poświęcony chorobom serca - WOŚP zebrała wówczas nieco ponad 2,4 mln zł. Inicjatywa Jurka Owsiaka szybko przyjęła się w całej Polsce, a także poza jej granicami. Z roku na rok Orkiestra cieszy się wciąż rosnącą popularnością i zbiera coraz większe sumy pieniędzy. W 2012 roku padł absolutny rekord zbiórki - na zakup sprzętu urządzeń do ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych WOŚP zgromadziła ponad 50,6 mln zł. Łącznie w przeprowadzonych dotychczas 20 finałach WOŚP zebrano niecałe 496 mln zł! Pieniądze te wykorzystano głównie na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla ponad 650 placówek medycznych w całej Polsce. Miejmy nadzieję, że również tym razem hojność Polaków dopisze i być może uda się pobić kolejny rekord. 

 

 

Otwórz