Uwaga! Możliwa gołoledź - będzie ślisko!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Uwaga! Możliwa gołoledź - będzie ślisko!

Zdaniem meteorologów we wtorek 8 stycznia na terenie Opolszczyzny spodziewane są niewielkie opady marznącego deszczu, który może powodować gołoledź. Oznacza to, że drogi i chodniki mogą być bardzo śliskie.

Komunikaty z takim przesłaniem napływają z Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu. Synoptycy przewidują, że deszcze rozpoczną się ok. godz. 11:00 - początkowo wystąpią na zachodzie województwa (m.in. w Paczkowie), a później powoli przemieszczać się będą na wschód regionu. Nie wyklucza się także opadów śniegu. Ze względu na temperatury oscylujące wokół 0°C, opady mogą powodować niebezpieczną gołoledź, czyli osad w postaci gładkiej, równej, przezroczystej warstwy lodu, pokrywającej podłoże. To zjawisko jest wyjątkowo groźne dla wszystkich użytkowników dróg i chodników, dlatego apelujemy do mieszkańców Paczkowa i okolic - zwłaszcza kierowców samochodów - o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ostrzeżenie obowiązuje we wtorek 8 stycznia w godzinach od 11:00 do 00:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska gołoledzi szacuje się na 80%. Zagrożenie ocenia się na pierwszym, najniższym poziomie. 

Otwórz