Czerwonokrzyska Gwiazdka znów zaświeciła dla Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Czerwonokrzyska Gwiazdka znów zaświeciła dla Paczkowa

Polski Czerwony Krzyż zorganizował w połowie grudnia tradycyjną "Czerwonokrzyską Gwiazdkę", czyli świąteczne przedsięwzięcie, którego celem jest pozyskanie pieniędzy i darów rzeczowych dla osób wymagających wsparcia.

Jak co roku pomocną dłoń do osób potrzebujących wyciągnął Zarząd Rejonowy PCK Otmuchów / Paczków, a z jego ramienia do świątecznej akcji aktywnie włączyli się też członkowie Szkolnego Klubu PCK Publicznego Gimnazjum, organizując w naszym mieście charytatywne zbiórki. 14 i 15 grudnia młodzi wolontariusze przeprowadzili zbiórkę artykułów spożywczych i pieniędzy dla osób potrzebujących, które szczególnie w okresie bożonarodzeniowym potrzebują pomocy. Akcję zorganizowano w trzech samoobsługowych marketach handlowych na terenie naszego miasta: "Delikatesy Centrum", "EKO" i "Biedronka". Pieniądze zbierano też podczas piątkowego wieczoru muzycznego w Ośrodku Kultury i Rekreacji.

Inicjatywa paczkowskich szkół znów zakończyła się sukcesem. Mieszkańcy Paczkowa stanęli na wysokości zadania chętnie sięgając do kieszeni po pieniądze lub przekazując konkretne artykuły spożywcze. W sumie zebrano prawie 1000 zł gotówki oraz artykuły spożywcze o wartości  ok. 550 zł. W ten sposób uczniowie gimnazjum i liceum mogli przygotować pomoc materialną potrzebującym oraz paczki świąteczne dla 16 rodzin.

Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie oraz uczniowie i opiekunowie SK PCK serdecznie dziękują kupującym, właścicielom i pracownikom goszczących akcję sklepów oraz tym wszystkim, którzy wrzucali datki kwestarzom z puszkami. To Wy podarowaliście odrobinę radości tym, dla których okres Świąt Bożego Narodzenia jest często czasem troski. Organizatorzy są szczególnie wdzięczni, że w mnogości akcji pomocowych, wielu paczkowian zdecydowało się wspomóc też "Czerwonokrzyską Gwiazdkę". 

Otwórz