33 rodziny z Paczkowa czekają na SZLACHETNĄ PACZKĘ - pomóż i Ty!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności 33 rodziny z Paczkowa czekają na SZLACHETNĄ PACZKĘ - pomóż i Ty!

SZLACHETNA PACZKA, czyli charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom, rusza pełną parą! W tym roku ta szczytna inicjatywa zawitała także do Paczkowa. Na pomoc czekają 33 paczkowskie rodziny, którym każdy z nas może podarować odrobinę szczęścia.

Akcja organizowana jest od dwunastu lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem darczyńców. W Paczkowie SZLACHETNA PACZKA zadebiutowała w 2009 roku za sprawą Agnieszki Szymańskiej - ówczesnej liderki akcji. W tym roku paczkowskim koordynatorem przedsięwzięcia i liderem rejonu został Ryszard Czykiel. Nasze miasto wraca zatem na mapę tej cennej inicjatywy i... swoją nazwą zdaje się pasować do niej idealnie :)

Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki. Na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona została internetowa baza potrzebujących rodzin - już teraz każdy darczyńca może wybrać konkretną rodzinę, wydrukować listę niezbędnych danej rodzinie artykułów, spakować dary do paczki i przekazać ją do najbliższego magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

W Paczkowie zarejestrowano 33 rodziny, które na co dzień borykają się z finansowymi problemami. Część z nich nie osiąga nawet granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego - brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości. Właśnie takim osobom wychodzą na przeciw organizatorzy SZLACHETNEJ PACZKI. Akcja wymaga jednak zaangażowania darczyńców, którzy zdecydują się na ufundowanie dobroczynnych pakunków.

Jak pomóc rodzinom z Paczkowa? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl i z menu po prawej stronie wybrać opcję "Wybierz rodzinę". Następnie należy wykonać 5 prostych kroków:

  • wybrać województwo opolskie,
  • na liście miast z terenu Opolszczyzny odnaleźć i zaznaczyć Paczków,
  • zapoznać się z listą paczkowskich rodzin zakwalifikowanych do akcji,
  • wybrać jedną z rodzin i zapoznać się z opisem jej potrzeb,
  • potwierdzić wybór rodziny poprzez rejestrację konta na portalu.

Zakwalifikowane do akcji rodziny nie są przypadkowe - ich zgłoszenia przeszły specjalne audyty kwalifikacyjne w Krakowie, gdzie znajduje się główna siedziba Stowarzyszenia "Wiosna", które jest organizatorem akcji. Następnie każda z wybranych do programu rodzin została starannie zankietowana przez wolontariuszy - dzięki temu udało się stworzyć listy "życzeń" każdej z nich, które zawierają autentyczne potrzeby. Spośród 33 rodzin z terenu naszej gminy dwie znalazły już darczyńców - pozostaje zatem 31 rodzin, które czekają na "sponsora" swojej SZLACHETNEJ PACZKI. Co dokładnie powinno znaleźć w paczce i gdzie ją przekazać? Odpowiedzi na te pytanie znaleźć można w specjalnym poradniku udostępnionym na stronie akcji.

Zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji. To charytatywne przedsięwzięcie ma szansę przynieść naprawdę skuteczną pomoc - jest odpowiedzią na konkretne, wcześniej zdiagnozowane potrzeby rodzin potrzebujących. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia - warto pomyśleć o prezentach nie tylko dla swoich najbliższych, ale również dla potrzebujących pomocy paczkowian. 

Otwórz