Ognisko Artystyczne zaprasza na kolejną wystawę

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ognisko Artystyczne zaprasza na kolejną wystawę

Już w najbliższą sobotę - 17 listopada - w galerii Domu Plastyka w Paczkowie odbędzie się kolejne ciekawe wydarzenie artystyczne. Tym razem zapraszamy mieszkańców  do udziału w wernisażu wystawy pod tytułem "Pejzaże wewnętrzne" autorstwa nyskiej malarki Katarzyny Romanowskiej.

Katarzyna Romanowska jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych we Wrocławiu oraz Politechniki Wrocławskiej. Od 1983 roku pracuje jako pedagog w Ognisku Artystycznym w Nysie. Artystka specjalizuje się w malarstwie sztalugowym, a jej ulubioną techniką jest pastel olejny oraz miękkie kredki akwarelowe. Malarka należy do Nyskiej Grupy Artystycznej, z którą prezentuje swoje prace na corocznych wystawach w Muzeum w Nysie. Jej dzieła prezentowane były też na licznych międzynarodowych plenerach malarskich i wystawach poplenerowych. Brała udział w zbiorowych ekspozycjach w kraju i za granicą (Niemcy, Czechy, Francja). W roku 2001 doczekała się indywidualnej prezentacji swojego malarstwa w niemieckiej Moguncji. 

Do Paczkowa Romanowska przywiezie kilkanaście prac, które inspirowane są naturą. Jak sama mówi, tworzy własne pejzaże wewnętrzne, w które wpisuje osobiste przeżycia i nastroje, coraz mocniej zbliżając swoje malarstwo do abstrakcji. Jej pełne emocji i mistycznej atmosfery pastelowe krajobrazy to układy kompozycyjne z silnie nasyconymi barwnymi plamami, które charakteryzuje dynamika, ale też prawdziwa harmonia i ład artystyczny, dlatego obrazy nyskiej artystki zbierają wiele pochlebnych recenzji wśród odbiorców. Czy twórczość Katarzyny Romanowskiej przypadnie do gustu również paczkowianom? Przekonamy się już za kilka dni.

Wernisaż ekspozycji odbędzie się w sobotę 17 listopada o godz. 16:00 w galerii paczkowskiego Domu Plastyka (Rynek 20). W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! 

Otwórz