Zapraszamy do Paczkowa na Galę MMA!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zapraszamy do Paczkowa na Galę MMA!

Takiego wydarzenia sportowego w Paczkowie jeszcze nie było! Już w sobotę 27 października w hali sportowej naszego Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji odbędzie się prawdziwa Gala MMA, czyli znakomita okazja do obejrzenia na żywo walk ringowych w zyskującej w naszym kraju coraz większą popularnością formule mieszanych sztuk walki. Honorowy patronat nad tą imprezą objął Burmistrz Gminy Paczków.

Mieszane sztuki walki (ang. Mixed Martial Arts) to stosunkowo młoda dyscyplina sportowa, w której zawodnicy sztuk i sportów walki walczą wręcz stosując niemal wszystkie techniki dozwolone w innych sportach walki bez broni. MMA wyraża jeden ze współczesnych kierunków rozwoju sztuk walki - zapewnienie widowiska sportowego, w którym walka toczy się przy jak najmniejszych ograniczeniach, ale jednoczesnym zminimalizowaniu ryzyka śmierci i poważnych, trwałych obrażeń ciała. Formuła ta rozwinęła się na początku lat 90-tych XX wieku w Stanach Zjednoczonych, a od kilku lat z powodzeniem "aklimatyzuje" się również w Polsce - obok profesjonalnych zawodników tej dyscypliny - takich jak Mamed Chalidow, Jan Błachowicz, Damian Grabowski czy Michał Fijałka - na ringach MMA pojawią się coraz częściej gwiazdorzy innych sportów, którzy próbują swoich sił w mieszanych sztukach walki (np. Mariusz Pudzianowski - strongman, Jacek Wiśniewski - były piłkarz, Marcin Najman - bokser, Paweł Nastula - były judoka, Przemysław Saleta - bokser).

W MMA rywalizacja toczy się zarówno w stójce, jak i parterze. W typowych walkach tej formuły dozwolone są rzuty, ciosy pięściami, kopnięcia, dźwignie, duszenia. Zabronione są natomiast techniki stwarzające znaczne niebezpieczeństwo dla zdrowia zawodników (np. gryzienie, zahaczanie - wkładanie palców w otwory fizjologiczne, np. usta czy nos), atakowanie genitaliów i kręgosłupa, oczu i krtani, uderzanie głową itp. O wyniku walki decyduje nokaut (również techniczny), poddanie się oraz - jeśli walka nie zakończyła się przed czasem - decyzja sędziów.

Gala MMA "Night of Champions" jest jedynym tego typu wydarzeniem sportowym w Paczkowie
. Impreza ma na celu nie tylko pokazanie widzom piękna sztuk walki oraz poczucia na żywo emocji, które towarzyszą oglądaniu scen walki. W ramach Gali odbędzie się też ciekawe seminarium sportowe, które zaplanowano dzień przed rywalizacjami zawodników. Dla pragnących sprawdzenia się i zakosztowania treningu z najlepszymi w MMA będzie to świetne uzupełnienie treningów. Seminarium poprowadzi Łukasz JURAS Jurkowski (gość honorowy zawodników, były zawodnik MMA, dziś komentator sportów walki) oraz Jan Błachowicz (zawodnik MMA wagi półciężkiej).

W paczkowskim ringu do walki stanie ośmiu czołowych polskich zawodników z kategorii Welterweight MMA, czyli nieprzekraczających wagi do 77 kg:

  • Tomasza Jeruszka (6-4-1) - Emers Katowice
  • Mateusz Zawadzki (6-1) - MMA Team Ełk
  • Patryk Grudniewski (1-0) - Fighters Factory Wrocław
  • Paweł Pawlak (4-0) - Gracie Barra Łódź
  • Marcin Mencel (4-3) - KS Czerwony Smok
  • Ralał Błachuta (4-2) - No Limits Kwidzyn
  • Adam Golonkiewicz (7-4) - Lutadores Opole
  • Salim Touahri (2-0) - Grappling Kraków

Bardzo dobra obsada zawodnicza zapewni kibicom mnóstwo adrenaliny oraz emocji na żywo. Uczestnicy Gali MMA Paczków 2012 powalczą o nagrodę główną w wysokości 4000 zł. Gośćmi honorowymi imprezy będą zawodnicy KSW: Łukasz JURAS Jurkowski, Jan Błachowicz, Damian Grabowski oraz Krzysztof Kułak. Galę poprowadzi Andrzej Gliniak z Radia ESKA, a o kolejnych rundach między walkami informować będzie Magdalena Myczewska - finalistka MISS Polonia 2011. Przerwy między poszczególnymi walkami umilać będą kibicom pokazy taneczne znanej grupy Cheerleaders Wrocław oraz pokazowe walki kick-boxingu.

Na potrzeby organizacji Gali MMA paczkowska hala sportowa GCSiR przygotowana zostanie na przyjęcie 1000 kibiców. Bilety dostępne są w cenach: 15 zł / 30 zł / 50 zł. Organizatorzy przygotowali też specjalną ofertę dla osób, które chciałyby zasiąść bezpośrednio przy ringu - do kupienia są jeszcze bilety z identyfikatorem VIP 250 oraz VIP 500. Bilety z tej pierwszej grupy kosztują 250 zł i zawierają możliwość wykupienia miejsca przy ringu wraz z poczęstunkiem i trunkiem na czas trwania całej gali. Wejściówki VIP 500 gwarantują, oprócz miejsca przy ringu z poczęstunkiem i trunkiem, udział w bankiecie wraz ze wszystkimi gośćmi honorowymi.

W Paczkowie bilety można nabyć w biurze Gminnego Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 45a) oraz w Siłowni FITNESS przy ul. Sienkiewicza 2. Lista pozostałych miejsc sprzedaży wejściówek na paczkowską Galę MMA znajduje się poniżej. Bilety można zamawiać także na www.facebook.com/galasportowa.

Warto dodać, że wszystkie zakupione bilety biorą udział w losowaniu nagród, m.in. kursu nauki prawa jazdy (bilety 15 zł), quada (bilety 30 zł) oraz samochodu używanego do 5000 zł (bilety 50 zł). Dla wszystkich kibiców otwarta zostanie specjalna STREFA KIBICA, która wystartuje przed wejściem do hali w dzień planowanej imprezy - tam każdy kibic będzie mógł zdobyć autograf uczestników i gości honorowych imprezy.

 

GALA MMA - NIGHT OF CHAMPIONS - PACZKÓW 2012

sobota 27 października 2012 r. - od godz. 18:00

Paczków - Gminne Centrum Sportu i Rekreacji (ul. Wojska Polskiego 45a)

Główny organizator: Tomasz Olszewski
Honorowy Patronat: Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski
Współorganizator: Gminne Centrum Sportu i Rekreacji w Paczkowie.

Goście honorowi:
Łukasz JURAS Jurkowski
Jan Błachowicz
Damian Grabowski
Krzysztof Kułak

Sędziowie:
Krzysztof Kułak - sędzia ringowy (doświadczony zawodnik KSW)
Damian Grabowski - sędzia punktowy (najlepszy zawodnik MMA w wadze ciężkiej, zawodnik organizacji BELLATORES)
Jan Błachowicz - sędzia punktowy ( najlepszy zawodnik MMA w wadze półciężkiej, zawodnik KSW ) 
                                     Wojsław Ryszewski - sędzia punktowy (redaktor naczelny portalu mmarocks.pl, sędzia punktowy KSW )
Vahagn Petrosyan - Cutman

Sponsorzy:
FAMAD Paczków
MISIO - Auto Komis Kamieniec Ząbkowicki
QUAD CENTER - Majerczyk - Ząbkowice Śląskie
KIMAL - pomoc drogowa
RABEL - Rafał Lis - pomoc drogowa
PERFECT - firma reklamowa
GLINA - szkoła nauki jazdy
BEN-AUTO - Bednarz - warsztat samochodowy
ROKAM - Radosław Rośiński
taniesuple.com
Kopalnia Złota - Złoty Stok

Miejsca sprzedaży biletów:
PACZKÓW - Gminne Centrum Sportu i Rekreacji - ul. Wojska Polskiego 45a - tel. (77) 435 13 61
PACZKÓW - Siłownia "Fitness" - ul. Sienkiewicza 2 - tel. 609 052 427
ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE - OSiR Ząbkowice Śl. - w poniedziałki i środy od 19:30 do 21:00
DZIERŻONIÓW - Sklep "Pakerzone" - ul. Klasztorna 14, tel. 515 208 948
KAMIENIEC ZĄBKOWICKI - kontakt telefoniczny 536 74 82 07
KŁODZKO - Skle "Vitamin Shop" - Galeria Twierdza Kłodzko - tel. 74 867 12 28
NYSA - Siłownia "Studio Sport" - ul. Piłsudskiego 40 (obok Hotelu "Lider")
NYSA - Siłownia "Parys" - ul. Poniatowskiego 3

Otwórz