SZLACHETNA PACZKA wraca do Paczkowa - zostań wolontariuszem!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności SZLACHETNA PACZKA wraca do Paczkowa - zostań wolontariuszem!

Już po raz dwunasty w całej Polsce rusza SZLACHETNA PACZKA, czyli charytatywna akcja, której głównym założeniem jest niesienie realnej pomocy najuboższym rodzinom. W tym roku ta szczytna inicjatywa zawita także do Paczkowa. Do 12 października organizatorzy szukają wolontariuszy - zgłoś się!

Obecnie w Polsce problem ubóstwa w różnym stopniu dotyczy ponad 12 mln osób, a około 2 mln ludzi pozostaje poniżej granicy tak zwanego minimum egzystencjalnego - brakuje im pieniędzy na jedzenie, ubranie, środki higieny i czystości. Takim osobom wychodzą naprzeciw organizatorzy i wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI - nowatorskiej akcji charytatywnej pilotowanej przez Stowarzyszenie Wiosna

Celem akcji jest przekazanie potrzebującym rodzinom (ankietowanym wcześniej przez wolontariuszy) konkretnej pomocy - ubrań, środków czystości, kosmetyków, artykułów gospodarstwa domowego itp. - w postaci świątecznej paczki. 17 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie internetowa baza potrzebujących rodzin - każdy darczyńca będzie mógł wybrać konkretną rodzinę, wydrukować listę niezbędnych danej rodzinie artykułów, spakować dary do paczki i przekazać ją do najbliższego magazynu SZLACHETNEJ PACZKI.

Akcja organizowana jest od dwunastu lat i z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem darczyńców. W Paczkowie SZLACHETNA PACZKA zadebiutowała w 2009 roku za sprawą Agnieszki Szymańskiej - ówczesnej liderki akcji. W tym roku paczkowskim koordynatorem przedsięwzięcia i liderem rejonu został Ryszard Czykiel. Nasze miasto wraca zatem na mapę tej cennej inicjatywy i... swoją nazwą zdaje się pasować do niej idealnie :)

Obecnie trwają poszukiwania wolontariuszy, którzy będą spotykać się z rodzinami żyjącymi w biedzie, diagnozować ich potrzeby i dobierać tych beneficjentów akcji, dla których pomoc materialna może być realną szansą na poprawę ich życiowej sytuacji. To właśnie ich "wywiady" z rodzinami pozwolą stworzyć listy najbardziej niezbędnych artykułów, które potem trafiać będą do paczek. Wolontariusze będą też odpowiedzialni za organizację magazynu SZLACHETNEJ PACZKI, a także za pozyskiwanie darczyńców, którzy zdecydują się na ufundowanie dobroczynnych pakunków. W sumie w całym kraju potrzebnych jest 7200 ochotników - na razie chęć pomocy wyraziło prawie 4100 osób.

Jeśli masz ukończone 18 lat, posiadasz łatwość nawiązywania kontaktów i masz potrzebę niesienia pomocy - zgłoś się na wolontariusza SZLACHETNEJ PACZKI! Wejdź na stronę internetową www.superw.pl, zarejestruj się poprzez wypełnienie formularza rekrutacyjnego i czekaj na kontakt od lidera akcji. Do tej pory w naszej gminie swoją gotowość do niesienia pomocy innym zgłosiło 10 osób. Potrzebnych jest jeszcze 5 osób, więc nie zastanawiaj się długo - zostań kolejnym wolontariuszem tej szczytnej akcji. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 12 października. 

Już teraz zachęcamy wszystkich mieszkańców naszego miasta do udziału w akcji. SZLACHETNA PACZKA ma szansę przynieść naprawdę skuteczną pomoc - jest odpowiedzią na konkretne, wcześniej zdiagnozowane potrzeby rodzin potrzebujących. Zapraszamy najpierw na stronę internetową www.szlachetnapaczka.pl, a następnie do udziału w akcji! 

Otwórz