Ruszyły remonty powiatowych chodników - Paczków pokryje połowę kosztów

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Ruszyły remonty powiatowych chodników - Paczków pokryje połowę kosztów

Zarząd Dróg Powiatowych w Nysie rozpoczął realizację zawartego z Gminą Paczków porozumienia, w myśl którego w naszym mieście wyremontowane zostaną cztery chodniki przy ulicach administrowanych przez władze Powiatu Nyskiego. Paczkowski samorząd dołoży do tych inwestycji ponad 53 tys. zł.

Kolejny już raz na naszym terenie prowadzone są inwestycje drogowe, które wspólnie sfinansują dwa budżety - Powiatu Nyskiego oraz Gminy Paczków. Potrzeb remontowych na drogach powiatowych nie brakuje, a możliwości finansowe ZDP są ograniczone, dlatego modernizacje paczkowskich "powiatówek" wspierane są pieniędzmi z gminnego budżetu. To efekt porozumienia, jakie Paczków podpisał z władzami powiatu wiosną tego roku.

Tym razem do remontu przeznaczone są cztery chodniki - przy ulicy Mickiewicza, Robotniczej, Sienkiewicza oraz w miejscowości Gościce. Prace przy dwóch pierwszych lokalizacjach już się rozpoczęły - na Mickiewicza nowej kostki brukowej i betonowych krawężników doczeka się prawie 130 metrów chodnika, a na Robotniczej nawierzchnię i jej obrzeża wymienione zostaną na długości ok. 73 metrów. W kolejnym etapie zaplanowane są modernizacje chodnika przy ul. Sienkiewicza, gdzie wyremontowane zostanie 100 metrów trotuaru (oprócz ułożenia nowej kostki brukowej i krawężników, przygotowane zostaną tam wjazdy do bram posesji), a także w Gościcach (chodnik o długości 90 metrów, wymiana nawierzchni i krawężników oraz oczyszczanie przyległego rowu). Wszystkie remonty powinny zakończyć się do 5 października.

Łącznie te cztery inwestycje kosztować będą nieco ponad 106 tys. zł. Dokładnie połowę tej kwoty - ok. 53 tys. zł - dołoży do tych przedsięwzięć paczkowski samorząd. 

Otwórz