1000 zł nagrody za pomoc we wskazaniu podpalaczy potężnej sterty słomy

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności 1000 zł nagrody za pomoc we wskazaniu podpalaczy potężnej sterty słomy

W nocy w niedzielę 9 września paczkowscy strażacy uczestniczyli w akcji gaszenia potężnego pożaru słomy, który wybuchł najprawdopodobniej w wyniku podpalenia. Właściciel zniszczonej przez ogień sterty wyznaczył nagrodę pieniężną dla osoby, która pomoże wskazać sprawcę.

Pożar wybuchł po godz. 2:00 - na podpaczkowskich polach zapaliła się mierząca około 120 metrów długości i prawie 5 metrów wysokości sterta powiązanej w snopki słomy. Akcja gaśnicza trwała prawie 16 godzin, a uczestniczyło w niej 18 strażaków. Dzięki sprawnym działaniom większość słomy udało się uratować, jednak część sterty strawił ogień - straty szacuje się na ok. 40 tys. zł. Zdaniem strażaków pożar wybuchł w wyniku podpalenia, którego sprawców szuka teraz paczkowska policja.

Właściciel spalonej słomy zdecydował się wyznaczyć nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł dla osoby, która pomoże funkcjonariuszom policji w ustaleniu sprawcy lub sprawców.

Jeśli posiadacie Państwo jakiekolwiek informacje na temat wspomnianego pożaru, apelujemy o jak najszybsze skontaktowanie się z Komisariatem Policji w Paczkowie - ul. Mickiewicza 11, tel. 77 439 04 45. 

Otwórz