Zobacz zdjęcia z Dożynek Gminnych w Ściborzu!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Zobacz zdjęcia z Dożynek Gminnych w Ściborzu!

Prezentujemy dziś fotorelację z tegorocznych Dożynek Gminnych, które na swoim placu rekreacyjnym zorganizowało sołectwo Ścibórz. 

Wieś położna nad Jeziorem Otmuchowskim stanęła na wysokości zadania i zorganizowała niezwykle udane obchody "Święta Plonów". Rada sołecka, na czele której stoi sołtys Urszula Bednarz-Borys, we współpracy z mieszkańcami pięknie przyozdobili swoją miejscowość ludowymi motywami i słomianymi kukłami. Dopisała też pogoda - początkowo zachmurzone niebo przejaśniało, dzięki czemu nad Ściborzem zaświeciło słońce. 

Dożynkowe obchody zainaugurowała polowa msza święta, przed którą przedstawiciele poszczególnych podpaczkowskich sołectw zaprezentowali szerokiej publiczności efekty swojej kilkutygodniowej pracy - potężne wieńce dożynkowe. Po eucharystii oficjalnego otwarcia imprezy dokonał Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski, któremu starostowie dożynek - Wojciech Kurnyta i Ewelina Rogozik - wręczyli chleb z tegorocznych plonów.

W programie dożynek nie zabrakło koncertu orkiestry dętej, a także występów dzieci z terenu Gminy Paczków. Odbyła się też tradycyjna rywalizacja sportowa sołectw, którą w tym roku wygrała reprezentacja Trzeboszowic. Na drugim miejscu uplasowała się Wilamowa, a ostatnie miejsce na podium przypadło w udziale Unikowicom. Wieczorem, po emocjach związanych ze sportowymi zmaganiami i koncercie zespołu "Kwiat Lotosu", wszyscy uczestnicy mieli okazję poszaleć na tradycyjnej zabawie tanecznej.

Konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną wygrały w tym roku Gościce - przygotowany przez tę wieś wieniec zachwycał pomysłowością i misternym wykonaniem. Tuż za nim uplasowała się korona z Lisich Kątów, a trzecią nagrodę "zgarnęła" Wilamowa. Wszystkie zgłoszone w tym roku do rywalizacji wieńce prezentowały się znakomicie i wybór nie był prosty - oceńcie Państwo sami przeglądając poniższą galerię zdjęć. 

Ściborzowi należą się z pewnością duże brawa. Miejscowość zdecydowanie stanęła na wysokości zadania i przygotowała całkiem udaną imprezę. Nie zabrakło dożynkowych tradycji, muzycznych i sportowych atrakcji oraz pysznej strawy, czyli wszystkiego co jest potrzebne do godnego uczczenia najważniejszego dla lokalnych rolników dnia w roku.

Otwórz