Idą silne burze

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Idą silne burze

Kolejny raz Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW we Wrocławiu ostrzega, że w ciągu najbliższych kilku godzin na terenie województwa opolskiego mogą pojawić się burze.

W środę 22 sierpnia na terenie całej Opolszczyzny w godzinach od godz. 6.00 do 22.00 spodziewane są burze z opadami deszczu na poziomie od 10 mm do 20 mm. Lokalnie opady mogą sięgnąć 30, a nawet 40 mm, niewykluczone jest także pojawienie się gradu. Burzom towarzyszyć będzie silny i porywisty wiatr, który miejscami będzie osiągać w porywach prędkość od 80 km do 95 km/h, a lokalnie nawet do 110 km/h.

Wszystko wskazuje na to, że kilkudniowe upały i niezwykle duszna aura znajdą burzową kulminację. Środowy komunikat ocenia stopień zagrożenia na drugim poziomie w 3-stopniowej skali. Prawdopodobieństwo wystąpienia zapowiadanych zjawisk szacuje się na ok. 90%.

Dla formalności przypominamy, że skutkami takich warunków atmosferycznych mogą być zakłócenia w pracy urządzeń elektrycznych, zagrożenie pożarowe, a nawet zagrożenie życia od uderzenia piorunów. Apelujemy do mieszkańców naszej Gminy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Otwórz