Nadchodzą Dożynki Gminne 2012 - pora na Ścibórz!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nadchodzą Dożynki Gminne 2012 - pora na Ścibórz!

Już w najbliższą sobotę - 25 sierpnia - we wsi Ścibórz odbędzie się wspólne "święto plonów" całej Gminy Paczków, czyli Dożynki Gminne 2012.

Ta tradycyjna impreza ludowa, połączona z obrzędami dziękczynnymi za ukończenie żniw i prac polowych, w tym roku zagości właśnie do Ściborza (w zeszłym roku organizacją zajęło się Kozielno). Obchody zaplanowano na placu rekreacyjno-sportowym "Wodnik" zlokalizowanym przy wale Jeziora Otmuchowskiego.

Dożynki zapoczątkuje polowa msza dożynkowa, która rozpocznie się o godz. 14:00. Po jej zakończeniu - około godz. 15:00 - planowane jest uroczyste rozpoczęcie Dożynek Gminnych 2012 - przywitanie uczestników, przemówienia okolicznościowe oraz tradycyjne wręczenie władzom samorządowym chleba z tegorocznych zbiorów.

Uroczystości dożynkowe zapowiadają się bardzo obiecująco - nie zabraknie występu orkiestry dętej oraz artystycznych prezentacji dzieci i młodzieży z terenu Gminy Paczków. Tradycyjnie odbędzie się także konkurs wieńców dożynkowych - ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowane jest około godz. 16:30. Następnym punktem programu będzie coroczna rywalizacja sportowa pomiędzy poszczególnymi sołectwami - w zeszłym roku w Kozielnie zwycięstwo odniosła Rada Sołecka Gościce z sołtysem Władysławem Krótkiewiczem na czele. Kto wygra tym razem? Przekonamy się ok. godz. 18:00.

Następnie na scenie pojawi się zespół Kwiat Lotosu, który dożynkowe obchody uświetni swoim koncertem. Wieczorem - o godz. 20:00 - przyjdzie czas na zabawę taneczną. Organizatorzy zapewniają obficie zaopatrzony bufet, który już od początku imprezy oferował będzie smaczne posiłki i napoje.

Zabawa zapowiada się przednio, dlatego serdecznie zachęcamy do udziału w sobotę 25 sierpnia w Dożynkach Gminnych 2012 w Ściborzu!

PROGRAM DOŻYNEK GMINNYCH - ŚCIBÓRZ 2012

14.00 - Uroczysta Msza Dożynkowa
15.00 - Rozpoczęcie uroczystości dożynkowych

  • przywitanie uczestników Dożynek
  • przemówienie okolicznościowe
  • wręczenie chleba z tegorocznych zbiorów Burmistrzowi Gminy Paczków
  • koncert Orkiestry Dętej
  • występy dzieci i młodzieży
  • ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Konkursu "Korona Żniwna"

16.30 - Rozgrywki sportowe (rywalizacja między sołectwami)
18.00 - Występ zespołu "Kwiat Lotosu"
20.00 - Zabawa taneczna  


 

Otwórz