Kolejne dwie dotacje unijne dla Paczkowa

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Kolejne dwie dotacje unijne dla Paczkowa

Na początku sierpnia Gmina Paczków sfinalizowała starania o kolejne dwa dofinansowania ze źródeł Unii Europejskiej. Burmistrz Bogdan Wyczałkowski podpisał w Opolu umowy dotacyjne, dzięki którym do Paczkowa z Brukseli trafi łącznie prawie 33 tys. zł.

Pierwsze z dofinansowanych zadań związane jest bezpośrednio z promocją Paczkowa. W przyszłym roku Gmina Paczków wyda 84-stronne albumy promocyjne w twardej oprawie w nakładzie 2000 szt. Na kartach tej bogato ilustrowanej publikacji znajdą się nie tylko informacje o Paczkowie i okolicznych sołectwach, ale przede wszystkim najnowsze zdjęcia paczkowskich zabytków oraz nowe fotografie lotnicze miasta i jego najbliższych okolic. Dodatkowo projekt przewiduje przygotowanie nakładu 1000 szt. plakatów promocyjnych w formacie 70x100 cm, które dystrybuowane będą m.in. w lokalnych biurach podróży, obiektach noclegowych i gastronomicznych, okolicznych centrach IT itp. Skład oraz druk albumów i plakatów, a także przygotowanie profesjonalnej całorocznej sesji zdjęć naziemnych i serii fotografii lotniczych łącznie kosztować będzie nieco ponad 44 tys. zł, z czego aż 25 tys. zł pochodzić będzie ze źródeł Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013.

PROW dofinansuje także drugie zadanie, czyli wyposażenie świetlicy wiejskiej w Starym Paczkowie. Projekt przewiduje zakup m.in. mebli (komoda, szafy, krzesła), laptopa, projektora z ekranem i stolikiem, drukarki, wieży hi-fi, aparatu fotograficznego, a także stołu do tenisa stołowego i do gry w "piłkarzyki". Cały sprzęt trafi do świetlicy i będzie służyć mieszkańcom Starego Paczkowa. Wyposażenie pozwoli nie tylko wyraźnie uatrakcyjnić ofertę placówki, ale umożliwi też organizację różnego rodzaju konferencji, szkoleń czy spotkań.

8 sierpnia w Opolu podpisy pod obiema umowami dotacyjnymi złożyli Burmistrz Gminy Paczków Bogdan Wyczałkowski oraz Skarbnik Dariusz Wąsiak. Realizacja projektu w Starym Paczków rozpocznie się już we wrześniu tego roku, a prace przy albumie promocyjnym ruszą prawdopodobnie w październiku.

Otwórz