Plenerowa gratka dla kinomanów - 8 filmów pod gołym niebem!

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Plenerowa gratka dla kinomanów - 8 filmów pod gołym niebem!

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie przygotował miłą niespodziankę dla wszystkich miłośników kina. Tym razem na paczkowian czeka nowość - kino plenerowe.

Impreza pod nazwą KINO POD CHMURKĄ odbędzie się w dniach od 17 do 18 sierpnia na placu pomiędzy Domem Kata a budynkiem OKiR przy ulicy Wojska Polskiego. W ciągu dwóch dni widzowie obejrzą pod gołym niebem osiem projekcji - cztery produkcje pełnometrażowe oraz cztery krótkie filmy animowane. 

W piątek 17 sierpnia plenerowe KINO POD CHMURKĄ rozpocznie o godz. 21:00 seans jednego z odcinków kultowej animowanej serii "Private Snafu", produkowanej przez wytwórnię Warner Bros w latach 1943-1945. 
Druga w kolejności jest polska komedia "Wyjazd integracyjny" w gwiazdorskiej obsadzie - na czele z Janem Fryczem, Tomaszem Kotem, Katarzyną Glinką, Tomaszem Karolakiem i Katarzyną Figurą.
Następnie na plenerowym ekranie wyświetlony zostanie animowany film krótkometrażowy pt. "Sintel". Ta niezwykle ciepło przyjęta przez krytyków holenderska produkcja opowiada historię przyjaźni tytułowej Sintel i smoka Scalesa.
Ostatnim zaplanowanym na piątek seansem będzie "Skazany na bluesa", czyli filmowa biografia wokalisty zespołu Dżem - Ryszarda Riedela. Muzyka, którego sztuka, charyzmatyczny związek ze słuchaczami i tragiczna walka z nałogiem stały się znakiem czasu dla milionów Polaków, brawurowo zagrał Tomasz Kot.

Drugi dzień KINA POD CHMURKĄ to sobota 18 sierpnia - start pierwszego seansu zaplanowano również na godz. 21:00. Na "pierwszy ogień" pójdzie odcinek kolejnej znanej amerykańskiej kreskówki sprzed lat. Mowa o "Popeye'u", czyli popularnym na całym świecie dobrodusznym marynarzu, który po zjedzeniu puszki szpinaku zyskiwał szczególną moc i z racji swej porywczej natury chętnie wdawał się w bójki.
Tuż po bajce przyjdzie pora na jedną z najnowszych komedii Woody'ego Allen'a - klimatyczne "O północy w Paryżu". To nie tylko najbardziej chwalony od lat obraz mistrza Allena, ale także niezwykle wciągająca, magiczna wręcz historia o miłości i urokach przeszłości.
Kolejnym punktem programu będzie holenderska animacja krótkometrażowa pt. "Elephants dream". Dwaj główni bohaterowie odbywają podróż po wnętrzach gigantycznej machiny. Odkrywają przy tym poskręcane zespoły przewodów, narzędzi i podzespołów... Co z tego wyniknie? Zobaczcie sami!
Plenerowy repertuar filmowy domknie projekcja "Niepokonanych", czyli amerykańskiego filmu o grupie śmiałków pochodzących z różnych krajów, którzy w 1940 roku uciekli z sowieckiego gułagu i bez mapy czy kompasu podejmują się niemożliwego - od Syberii, przez tajgę, wyżyny Mongolii, pustynię Gobi, Tybet, Himalaje docierają aż do Indii.

Wstęp na wszystkie projekcje jest wolny. Organizatorzy apelują o zabranie własnego koca - na nim z pewnością wygodniej będzie oglądać filmy :)

 

 

Otwórz