Trwa Plener Ceramiczno-Malarski Paczków 2012

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Trwa Plener Ceramiczno-Malarski Paczków 2012

W Paczkowie ruszyły już XII Międzynarodowe Warsztaty Twórcze - Plener Ceramiczno-Malarski Paczków 2012, czyli tegoroczna odsłona internacjonalnych artystycznych spotkań w paczkowskim Domu Plastyka.

Międzynarodowe Warsztaty Twórcze co roku wspólnymi siłami organizuje Związek Polskich Artystów Plastyków w Opolu, paczkowskie Ognisko Artystyczne oraz Urząd Miejski w Paczkowie. Do 2008 roku impreza miała charakter jedynie warsztatów ceramicznych, ale od 2009 roku zakres pleneru poszerzono dodatkowo o malarstwo. Podobnie będzie również podczas XII edycji, która wystartowała 23 lipca.

Główną bazą warsztatów jest jak zawsze Dom Plastyka - siedziba Ogniska Artystycznego w Paczkowie - w którym odwiedzający nasze miasto artyści będą nie tylko tworzyć i prezentować swoje prace, ale też nocować. To właśnie w odbudowanej w latach 90-tych kamienicy Rynek 20 zastać można uczestników paczkowskich MWT przy pracy, zobaczyć jakie techniki stosują i co ich inspiruje.  

Tegoroczna edycja warsztatów zgromadziła w sumie10 artystów, na czele z trzyosobową reprezentacją Meksyku w składzie: Eugenia Belden, Ana Maria Montes de Oca oraz Laura Morales. Polskę reprezentują Stanisław Białogłowicz, Jan Maciej Maciuch, Mirosław Żurawski, Małgorzata Boksa, Lucilla Kossowska oraz Ryszard Ziółkowski - inicjator i organizator imprezy, który jak zwykle pełnić będzie rolę głównego komisarza warsztatów. Warsztatowy skład uzupełnia Alicia Horbowy z Niemiec.

Już w sobotę 4 sierpnia w paczkowskim Domu Plastyka nadarzy się okazja do bezpośredniej rozmowy z uczestnikami MWT 2011, a także zapoznania się z ich dotychczasowym dorobkiem artystycznym. Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu z artystami - początek o godz. 18:00.

Otwórz