Nowy kwietnik w rynku

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Nowy kwietnik w rynku

Z paczkowskiego rynku zniknęło już szpecące betonowe "koryto" doniczkowe, którego stan techniczny pozostawiał sporo do życzenia. Teraz sfatygowany kwietnik zastąpi 25 porządnych dębowych skrzyń, które połączone są zdobnymi żelaznymi łukami.

Na tę inwestycję wielu mieszkańców czekało z niecierpliwością, zwracając uwagę na fakt, że zdewastowany kwietnik, ciągnący się wzdłuż parkingu przy południowo-wschodniej pierzei rynku, wyłącznie psuje estetykę centrum Paczkowa. W wielu miejscach ścianki "koryta" były popękane, a fragmenty pokrywającego je tynku zwyczajnie odpadały. Władze miasta zdecydowały się zabezpieczyć pieniądze w tegorocznym budżecie gminnym i doprowadzić tę część paczkowskiego centrum do porządku.

Najpierw z likwidowanego kwietnika wysadzono kwiaty, by wykorzystać je na klombach w innych częściach miasta. Następnie betonowe "koryto" zostało usunięte, w środkowej części murka wylano nowe schody, a istniejącą podmurówkę odnowiono. Na niej zamontowane zostały nowe dębowe skrzynie - w sumie jest ich 25. Wkrótce pojawią się w nich kwiaty i niewielkie krzewy iglaste. Wolne przestrzenie pomiędzy skrzyniami wypełniono ozdobnymi żeliwnymi łukami, tak, aby całość tworzyła jedną nieprzerwaną instalację.

Całość inwestycji zamknie się w kwocie 16,5 tys. zł.

Otwórz