W środę w centrum Paczkowa poleje się krew

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności W środę w centrum Paczkowa poleje się krew

Spokojnie - nikt nie ucierpi i wszystko odbędzie się zgodnie z prawem. Tego dnia Stowarzyszenie KREWmaNIACY, przy współpracy z paczkowskim Klubem Honorowych Dawców Krwi oraz RCKiK w Opolu, organizują w samym sercu Paczkowa kolejną akcję poboru krwi.

Trwają wakacje, w tym okresie drastycznie rośnie zapotrzebowanie na niezastąpione lekarstwo jakim jest krew. Musimy sobie uświadomić, że każdy z nas może potrzebować krwi. A co się stanie jak jej dla nas zabraknie? Nie zabraknie, jeżeli w środę 18 lipca przyjdziesz na rynek w Paczkowie i oddasz krew podczas letniej akcji KREWmaNIAKÓW i Klubu HDK. Oddając krew ratujesz życie i zdrowie drugiego człowieka.

Zebrana tego dnia krew posłuży m.in. do leczenia 3-letniego Michałka, który zachorował na białaczkę. Aktualnie od miesiąca przebywa w szpitalu na chemioterapii, przez najbliższe tygodnie będzie potrzebował niezliczone jednostki krwi. Jeśli dawcy wyrażą na to zgodę, oddana krew będzie przeznaczona na leczenie malucha. Liczy się każda grupa.

Uczestnicy środowej zbiórki krwi będą mogli wziąć udział w dwóch organizowanych tego dnia zabawach. Wśród osób, które oddadzą krew, co pół godziny losowane będą przenośne pamięci pendrive - loterię organizuje Stowarzyszenie KREWmaNIACY.
Dodatkowe atrakcje szykuje też Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu - krwiodawcy wezmą udział w losowaniu 7-dniowej dwuosobowej wycieczki włoskie EXPRESSO, 50% zniżki na wspomnianą wycieczkę oraz karty stałego wstępu do Juraparku w Krasiejowie.

Organizatorzy przypominają o konieczności zabrania ze sobą dowodu osobistego. Każdy krwiodawca otrzyma zwolnienie lekarskie oraz posiłek regeneracyjny, a także bezpłatną kartę identyfikacyjną grupy krwi. Warto dodać, że dawcą krwi może zostać każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 lat. Przed wybraniem się do punktu krwiodawstwa należy zjeść lekki posiłek, a dzień wcześniej wypić minimum 2 litry płynów.

Zbiórka krwi odbędzie się w centrum Paczkowa (koło ratusza) w środę 18 lipca w godz. 9:00 do 13:00. W imieniu Stowarzyszenia KREWmaNIACY Kamienica oraz Klubu Honorowych Dawców Krwi FAMAD Paczków zapraszamy wszystkich na paczkowski rynek. Przyjdź, oddaj krew i uratuj życie!

Otwórz