Naukowa wizyta młodych paczkowian w Warszawie

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Naukowa wizyta młodych paczkowian w Warszawie

Pod koniec maja uczniowie paczkowskiego Gimnazjum Publicznego wybrali się na naukową wycieczkę do stolicy naszego kraju - Warszawy. Z tej niezwykle profesjonalnie przygotowanej wyprawy nasi gimnazjaliści przywieźli wiele ciekawych wrażeń.

Koordynatorami pobytu młodych paczkowian w stolicy byli wolontariusze z Fundacji "Civis Polonus", którzy zaplanowali pobyt uczniów Gimnazjum dokładnie co do minuty. Uczestnicy wycieczki poznawali Warszawę od podszewki przemieszczając się środkami komunikacji miejskiej. Nowe doświadczenia pozbawione były nudy i suchego zwiedzania, a czas wypełniał specjalny program animacyjny z zastosowaniem nauki poprzez zabawę i pozytywne emocje.

W pierwszym dniu uczniowie z Paczkowa złożyli wizytę w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie poddani zostali... dokładnej kontroli Biura Ochrony Rządu. Następnie młodzi turyści zwiedzili siedzibę Trybunału Konstytucyjnego oraz słynny Zamek Królewski. Nie zabrakło też spaceru po Starówce oraz spotkania z Młodzieżową Radą Miasta Stołecznego Warszawy. Wieczorem przyszła pora na zakupy w Złotych Tarasach i seans filmowy w Multikinie.

Następnego dnia paczkowianie odwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego - wyprawa, której towarzyszyło hasło przewodnie "Warszawa - miasto bolesnych historii", pozwoliła nie tylko dokładnie przyjrzeć się niezwykłym ekspozycjom tego obiektu, ale obejrzeć też trójwymiarowy film "Miasto ruin". Uczniowie Gimnazjum Publicznego odbyli również wycieczkę po Sejmie, po którym oprowadzili ich posłowie z Opolszczyzny. Plan dnia uzupełniła wizyta na Uniwersytecie Warszawskim oraz przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Obowiązkowo w programie wycieczki nie mogło też zabraknąć Łazienek Królewskich. Po południu młodzież uczestniczyła w warsztatach historycznych związanych z okresem PRL-u. Największą atrakcją tego dnia była gra miejska, która polegała na wykonywaniu różnych zadań terenowych na trasie metra biegnącej od Młocin po Kabaty.

Ostatni dzień obfitował w atrakcje naukowe związane z wizytą w Centrum Nauki Kopernik. To nowoczesne, interaktywne muzeum, gdzie m.in. można zobaczyć, jak powstaje tornado, unieść się na latającym dywanie i zagrać na laserowej harfie, szczególnie przypadło do gustu gimnazjalistom z Paczkowa. Liczne laboratoria, wystawy, planetarium i setki eksponatów gotowych do samodzielnego eksperymentowania zagwarantowały im wiele ciekawych doświadczeń. Wyjątkowo intensywną wycieczkę zwieńczyły krótkie odwiedziny w Pałacu Prezydenckim, a oficjalne pożegnanie młodych paczkowian z Warszawą dokonało się na XXX piętrze słynnego Pałacu Kultury i Nauki, z pełną panoramą polskiej stolicy w tle. 

Otwórz