Gmina wspiera policję - będą dodatkowe patrole

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Gmina wspiera policję - będą dodatkowe patrole

W poniedziałek 28 maja Burmistrz Gminy Paczków podpisał z Komendą Powiatową Policji w Nysie ważne dla bezpieczeństwa mieszkańców Paczkowa i okolic porozumienie.

Porozumienie dotyczy sprawy zorganizowania w Komisariacie Policji w Paczkowie dodatkowych służb prewencyjnych w ponadnormatywnym czasie. W okresie od 1 czerwca do 31 października w Paczkowie i jego okolicach pracować będą policjanci służb prewencyjnych z Nysy. Koszty tych nadgodzin pracy funkcjonariuszy pokryte zostaną ze środków z budżetu Gminy Paczków. W tym roku paczkowski samorząd przekaże na ten cel kwotę 13 tys. zł, która pozwoli na sfinansowanie 560 godzin pracy dodatkowych patroli policyjnych w naszym mieście. Jest to efekt umowy, którą w Urzędzie Miejskim w Paczkowie podpisał Burmistrz Bogdan Wyczałkowski oraz mł. insp. Andrzej Synowiec - nowy, mianowany pod koniec marca tego roku, Komendant Powiatowy Policji w Nysie.

Władze Paczkowa zdecydowały się na "wykupienie" nadprogramowych godzin pracy funkcjonariuszy policji już po raz piąty. To rozwiązanie jest z powodzeniem stosowane w "Polskim Carcassonne" od 2008 roku. Nasza gmina, jako pierwszy samorząd w powiecie nyskim i jeden z pierwszych w województwie, zastosowała tę formę wsparcia działań policjantów i od tamtej pory co roku kontynuuje współpracę z nyską KPP. Inicjatywa przedstawicieli władz samorządowych Paczkowa przypadła do gustu także włodarzom Nysy, którzy od 2009 roku również przekazują Komendzie Powiatowej Policji gminne pieniądze na ten cel.

Lato jest dla policjantów szczególnie pracowite, bo wakacyjny nadmiar wolnego czasu i młodzieńcza brawura sprzyja nieprzewidzianym zachowaniom i nieszczęśliwym zdarzeniom. Dodatkowe godziny pracy policji są zatem w Paczkowie niezwykle wskazane. Ponadplanowe służby organizowane będą przede wszystkim w centrum Paczkowa, w szczególności w piątki, soboty i niedziele w godzinach wieczorowo-nocnych. Nie zabraknie również mobilnego patrolu, który będzie strzegł terenu gminy.  

Otwórz