Strażacy OSP znów stają w konkury

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Strażacy OSP znów stają w konkury

Już w sobotę 2 czerwca odbędą się tegoroczne Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze paczkowskich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Nasi ochotnicy znów staną w tradycyjne sprawnościowe szranki. Zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego bronić będzie OSP Kamienica. Kto wygra tym razem?

Tradycyjną strażacką rywalizację organizuje jak zwykle Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP w Paczkowie - tym razem konkurencje odbędą się na boisku sportowym w Ujeźdźcu. W zawodach wezmą udział strażaccy ochotnicy z wszystkich sześciu gminnych jednostek - Dziewiętlic, Kamienicy, Starego Paczkowa, Gościc, Wilamowej i Ujeźdźca. Członkowie OSP walczyć będą w czterech kategoriach - seniorów, seniorek oraz dziewcząt i chłopców w wieku od 12 do 15 lat.

Jak zwykle zawody odbędą się w dwóch etapach - w pierwszym druhowie i druhny wezmą udział w drużynowych biegach sztafetowych, a następnie będą rywalizować w ramach ćwiczeń bojowych. Celem organizacji zawodów jest nie tylko potrzeba sportowej rywalizacji, która mobilizuje do szkolenia strażackich umiejętności i sprawności fizycznej. To także znakomita okazja do oceny stanu wyszkolenia pożarniczego oraz popularyzacji zagadnień ochrony przeciwpożarowej wśród wszystkich paczkowian.

Zawody zapowiadają się wyjątkowo ciekawie, bo ochotnicy mają o co walczyć - na seniorów i seniorki czekają cenne nagrody rzeczowe. Tradycyjnie posilić będzie można się oryginalną strażacką grochówką. Warto zatem pojawić się w sobotę 2 czerwca w Ujeźdźcu - początek zawodów o godz. 9:30. Serdecznie zachęcamy do kibicowania dzielnym strażakom z naszych jednostek OSP!

Otwórz