Deszczowa, ale udana majówka krwiodawców

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności Deszczowa, ale udana majówka krwiodawców

Tegoroczny tradycyjny festyn rekreacyjno-sportowy dla honorowych dawców krwi, działaczy Polskiego Czerwonego Krzyża oraz ich rodzin i przyjaciół odbył się w naszym mieście w sobotę 12 maja.

Jak zwykle termin wybrano nieprzypadkowo - impreza odbyła się w trakcie trwania obchodów Tygodnia PCK, który w tym roku przypadał w dniach od 7 do 13 maja. Organizacją imprezy zajął się paczkowski Klub Honorowych Dawców Krwi PCK oraz Zarząd Rejonowy PCK w Otmuchowie. Pomimo deszczowego dnia przybyło ponad 40 osób, wśród których nie zabrakło Prezesa FAMAD Mieczysława Fludera, od wielu już lat wspierającego działalność organizacji czerwonokrzyskiej.

Program obfitował w sporo atrakcji, ale ze względu na kiepską pogodę nie wszystkie konkurencje można było przeprowadzić. Tradycyjnie zorganizowane jednak zostały zawody w strzelaniu z wiatrówki. Rywalizacja odbyła się w trzech etapach, w których zmagali się mężczyźni, kobiety i dzieci. Laureatami poszczególnych kategorii zostali: Paweł Pindel (47 pkt), Ewa Łopatka (41 pkt) oraz Jakub Jabłoński (41 pkt). Pucharami nagrodzono również: Bogusława Fugela, Bożenę Burzyńską, Kamila Wojdę (II miejsca) oraz Roberta Wojdę, Teresę Stopyrę, Aleksandra Kanię (III miejsca).

Nowością był krzyżówkowy konkurs o PCK, w którym nagrodzono w sumie osiem osób. Ciekawe nagrody można było też wylosować w loterii fantowej, którą pomogła zorganizować pani Bożena Kupczak. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli rozgrzać się gorącą grochówką i posilić smaczną kiełbaską z grilla. Poczęstunek i nagrody Zarząd PCK zakupił dzięki dotacji Gminy Paczków otrzymanej na działalność w ramach pożytku publicznego.

Otwórz