We wtorek koncert bluesmana z USA

Strona główna Dla Mieszkańców Aktualności We wtorek koncert bluesmana z USA

Już w najbliższy wtorek 22 maja Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie organizuje koncert, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom bluesa i kameralnego rocka.

Tego dnia w naszym mieście wystąpi Frank Morey & His Band, czyli pochodzący ze Stanów Zjednoczonych muzyk i jego kapela, która specjalizuje się w tych właśnie gatunkach muzycznych. Frank Morey ma już na swoim koncie kilka autorskich płyt,często koncertuje też na terenie USA, Włoch, Czech i Polski. Artysta występuje zarówno z zespołem, jak i w wersji "solo" - brał udział m.in. w "Chicago Blues and Boston Folk Festival".

Frank Morey - lider kapeli - urodził się w Lowell w stanie Massachussets. Muzyk ma na koncie pięć płyt, w tym jedną wydaną przez legendarną chicagowską wytwórnię Delmark. Jest on znany z szorstkiego, surowego śpiewu, dobrze oddającego charakter muzyki, jaką wykonuje - pełnego charakteru bluesa z domieszką folku i rocka. W twórczości kapeli nie sposób nie doszukać się wpływu artystów takich, jak Tom Waits, Bob Dylan, Leonard Cohen czy Johnny Cash.

Morey, oprócz tego, że śpiewa, gra także na gitarze i harmonijce ustnej. Wspierają go grający na basie Matt Murphy oraz perkusista Scott Pittman, którego archaiczne instrumentarium brzmi zupełnie inaczej, niż współczesne zestawy perkusyjne. 

Koncert zapowiada się niezwykle interesująco, dlatego już dziś serdecznie zachęcamy do udziału w tej muzycznej "uczcie". Frank Morey & His Band wystąpią w Paczkowie już we wtorek 22 maja o godz. 19:00 w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Paczkowie (ul. Wojska Polskiego 27). Warto podkreślić, że wstęp na koncert jest wolny.

fot. www.delta.art.pl

 

Otwórz